Daugėja gyventojų NUKENTĖJUSIŲ nuo ŠUNŲ IR KAČIŲ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas pastebi, kad kaip ir kasmet prasidėjus vasaros sezonui daugėja gyventojų nukentėjusiųjų nuo gyvūnų. Per š. m. penkis mėnesius buvo apkandžioti ar kitaip gyvūnų sužaloti 178 Kauno apskrities gyventojai. Daugiausia (59 proc.) nuo gyvūnų nukentėjo kauniečiai, mažiau – kitų apskrities rajonų gyventojai, iš jų 14 proc. Kauno r., kiek mažiau Kėdainių ir Raseinių r. (atitinkamai 6 ir 5 proc.) ir Kaišiadorių ir Jonavos r. (po 3 proc.). Mažiausiai apkandžiojimų registruota Birštono mieste. Beveik penktadalį nukentėjusiųjų nuo gyvūnų sudarė vaikai iki 18 m. amžiaus. Jauniausias nukentėjęs nuo gyvūno buvo vos vienerių metų amžiaus vaikas, vyriausias – 94 m. amžiaus. 57 proc. gyventojų buvo apkandžioti, apdraskyti ar kitaip sužalojami žinomų sveikų savo, draugų, kaimynų ar giminaičių augintinių, kurių stebėjimas perduodamas veterinarijos specialistams. Dažniausiai gyventojai nukentėjo nuo šunų ir kačių.

Įvertinus besikreipusiųjų medicininės pagalbos asmenų nurodytas gyvūno apkandžiojimo aplinkybes, daugiausia gyventojų nukenčia, pažeidus gyvūnų laikymo taisyklės, netinkamai elgiantis su gyvūnais ar praradus atsargumo jausmą. Dažniausiai pasitaikančios apkandžiojimų priežastys dėl netinkamo elgesio su gyvūnais: norint juos uždaryti, vežti, prausti, ar nepatogiai nešant, tempiant, atėjus į svečius, atidarius voljerą, duris ar išgąsdinus gyvūną, norint paglostyti gyvūną. Dalis besikreipusiųjų buvo sužaloti gyvūnų juos šeriant ar gyvūnui ėdant bei žaidžiant su jais, ginant savo gyvūną ar skiriant susipjovusius gyvūnus, einant, bėgant ar važiuojant dviračiu pro šalį.

Ką daryti įkandus gyvūnui?

  • Nedelsiant žaizdas nuplaukite vandeniu ir muilu bei kreipkitės į gydymo įstaigą, ypač jei, žaizda kraujuoja, pažeisti gilesni audiniai, jei nebuvote skiepytas paskutinius dešimt metų nuo stabligės ir jei apkandžiojo nežinomas gyvūnas.
  • Jei nukentėjote nuo žinomo gyvūno, pasiteiraukite šeimininko apie gyvūno skiepijimą nuo pasiutligės, išsiaiškinkite tikslią gyvūno buvimo vietą, šeimininko vardą, pavardę, telefono numerį. Šiuos duomenis pasakykite gydymo įstaigoje jus aptarnaujančiam gydytojui, jie bus reikalingi, vykdant veterinarinį gyvūno stebėjimą, dėl galimų pasiutligės požymių.

Siekiant išvengti gyvūnų išpuolių ir jų keliamos rizikos sveikatai NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gabrielaitė primena, kad nevalia artintis ir glostyti nepažįstamų gyvūnų. Nesiartinkite prie gyvūno jam ėdant, miegant, neskatinkite jo agresyvumo žaidimų metu, neerzinkite, niekad nepalikite gyvūnų ir mažamečių vienoje patalpoje be suaugusiųjų priežiūros. Naminius gyvūnus (augintinius) tinkamai prižiūrėkite, nepalikite be priežiūros, nepamirškite kasmet juos paskiepyti nuo pasiutligės, viešose erdvėse vedžiokite šunis su pavadėliu.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content