Kauno ugniagesiai gelbėtojai sugrįžta su akcija „Gyvenkime saugiai“: patarimai kaip išvengti nelaimės namuose
Atnaujinta: 2021-10-21 (Ketvirtadienis)
Miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ne tik reaguoja į Kaune vykstančius gaisrus, bet ir siekia edukuoti gyventojus. Tradiciškai, šaltuoju periodu, ugniagesiai lankysis kauniečių namuose su programa „Gyvenkime saugiai“. Jos tikslas – ugdyti gaisrinės saugos įpročius, apsaugoti savo turtą ir gyvybes. Šios iniciatyvos svarbą parodo nemažėjanti gaisrų ir per juos žūvančių asmenų statistika.
Susimąstoma po tragedijų
Nors iki šių metų pabaigos dar liko beveik trys mėnesiai, Kaune įvykusiuose gaisruose jau žuvo 5 žmonės – tiek pat, kiek per visus 2020 metus. Miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pastebi, kad daugiausiai gaisrų kyla dėl rūkymo kambariuose, netvarkingų elektros instaliacijų ar be priežiūros paliktos atviros ugnies ir kitų įrenginių.
„Visai neseniai buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas. Apie gaisrą pranešė pašvaistę pamačiusi netoli gyvenanti moteris. Nesuprantama, kaip liepsnos bei dūmų nepastebėjo ir nepajuto gretimų namų gyventojai. Pagalba buvo iškviesta tikrai per vėlai, atvykus ugniagesiams pastatas jau degė atvira liepsna. 22.19 val. iš gaisravietės buvo išneštas žmogaus kūnas, 00.20 val. rastas antras sudegęs žmogus“, – kalbėjo Kauno priešgraisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.
Dažnesnis gelbėtojų apsilankymas
Pasak Kauno ugniagesių, gyventojai apie prevencines priemones ar priešgaisrinę saugą susimąsto tik po įvykusios nelaimės. Tai parodo, kad žmonėms vis dar trūksta žinių kaip išvengti nelaimių namuose ir pasirūpinti būsto, turto, savo bei aplinkinių saugumu. Dažnai nesusimąstoma, kad efektyvus ir paprastas sprendimas – autonominiai dūmų detektoriai.
Siekiant edukuoti gyventojus ir konsultuoti rūpimais klausimais, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai visoje Lietuvoje vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“. Jie lanko vienišus senjorus, negalios paliestus, specialiųjų poreikių turinčius asmenis bei kauniečius, gyvenančius papildomo dėmesio reikalaujančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose.
Specialistai ne tik supažindina su prevenciniais veiksmais – paaiškina dėl kokių priežasčių gali kilti gaisrai, kaip nuo jo apsisaugoti, kur kreiptis nelaimės atveju, bet ir nemokamai įrengia dūmų detektorius jų neturintiems.
Paprastas sprendimas – gelbėja gyvybes
Šiemet Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų akiratyje – daugiau nei 23 tūkst. gyvenamųjų būstų. Prie prevencinės akcijos prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybė, skirdama sunkiai gyvenančioms šeimoms per 500 dūmų jutiklių.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai primygtinai rekomenduoja sutvarkyti šildymo sistemas ir elektros instaliaciją, išvalyti dūmtraukius ir visuose gyvenamuosiuose būstuose įrengti dūmų jutiklius.
Pastarieji padeda užfiksuoti nenormalų dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore, aptikti net ir menką rusenimą ar degimą bei laiku sureaguoti į galimą gaisro pavojų. Dėl šių priežasčių dūmų jutikliai turėtų būti įrengti miegamuosiuose kambariuose ir kiekviename namo aukšte.
Dūmų jutiklių jautrumas bėgant laikui mažėja, todėl būtina reguliariai patikrinti ar jie veikia tinkamai, bent kartą per metus pakeisti elementus, o kas dešimtmetį – ir patį jutiklį.
Informaciją parengė Viešųjų ryšių skyrius
Paslaugos
- Kontaktų paieška ir struktūraSavivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
- Civilinė sauga ir mobilizacija
- PaslaugosČia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
- TransportasMaršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
- Asmenų aptarnavimasAptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
- Projektiniai pasiūlymaiStatinių projektų viešinimas
- KultūraĮstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
- Verslas ir finansaiLengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
- Korupcijos prevencijaAntikorupcijos komisija, kontaktai
- UrbanistikaTeritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai
- Civilinė metrikacijaSantuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
- ŠvietimasĮstaigos, ugdymas, premijos