Susitikimas su gyventojais ir seniūnijų atstovais dėl informacijos pateikimo vykdant projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą

2023 m. birželio 5 d. Kauno miesto Panemunės seniūnijos didžiojoje salėje Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos geležinkelio atstovai organizavo susitikimą su Aleksoto, Panemunės ir Petrašiūnų gyventojais ir seniūnijų atstovais dėl informacijos pateikimo vykdant projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą. Susitikimo metu buvo pateikta informacija, kad siekiant paspartinti projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą, 2023 m. gegužės 10 d. Vyriausybė pasitarimo protokolu Nr. 15 pritarė žemės sklypų (jų dalių) išpirkimui valstybės nuosavybėn iki žymos VĮ Registrų centre įregistravimo.

Gyventojams ir suinteresuotiems asmenims buvo pristatytos identifikuotos konkrečios teritorijos ir numatytos tam tikrų ,,taškinių“ infrastruktūros objektų (viadukų, tunelių) vietos, kurios būtų statomos vykdant Kauno geležinkelio mazgo plėtrą ir šiems infrastruktūros objektams statyti reikalingi žemės sklypų plotai. Šiai procedūrai atlikti būtini privačių žemės sklypų savininkų sutikimai. Savininkams nesutikus parduoti žemės sklypų dalių, šiems numatytiems objektams statyti reikalingi žemės plotai bus paimami visuomenės poreikiams pradėjus žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.

Susisiekimo ministerijos atstovas priminė, kad projekto „Rail Baltica“ geležinkelių infrastruktūros Kauno geležinkelių mazge susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano konkretizuotų sprendinių viešinamo procedūros yra baigtos ir artimiausiu metu bus pradėtos derinimo procedūros su institucijomis, išdavusiomis teritorijų planavimo sąlygas planui parengti. Planuojama, kad Vyriausybė jį patvirtins iki 2023 m. III ketv. pabaigos.

Susitikimo metu plačiau buvo pristatyti planuojami atlikti darbai, gyventojai, kurių nuosavybės teise priklausantis sklypas (jo dalis) patenka į vieno iš identifikuotų infrastruktūros objektų statybai reikalingą žemės plotą, supažindinti su žemės išpirkimo arba žemės paėmimo galimybėmis.

Iškilus papildomiems klausimams, prašome kreiptis į Infrastruktūros plėtros grupės vyriausiąją specialistę Jurgitą Jakavičiūtę       (tel. +370 674 94897, el.p. [email protected]) arba į Susisiekimo ministerijos Infrastruktūros plėtros grupės vadovą Vytautą Palevičių (tel. +370 684 18027, el. p. [email protected]).

„Rail Baltica“ valdymas , 2023 m. gegužės 18

Panemunės seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content