Kauno rotušėje – paskutiniai darbai: atnaujintas erdves jau kitąmet atvers lankytojams

Pernai pradėtas Kauno rotušės kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Sudėtingiausi pastato atnaujinimo ir jo pritaikymo muziejinei funkcijai darbai jau atlikti – sumontuotos palėpės paviljono konstrukcijos, įrengtos komunikacijos, paruošta šachta liftui, panaikintos sovietmečiu suręstos pertvaros. Likusius apdailos darbus tikimasi užbaigti per šią žiemą, o kitąmet į „baltosios gulbės“ erdves sugrįš santuokų ceremonijos bei įžengs Kauno miesto muziejaus lankytojai.

Detalės – net iš Italijos

„Rotušės atnaujinimas užsitęsė maždaug 3 mėnesius. Bet tai visiškai normalu – reprezentacinis miesto pastatas reikalauja preciziško kruopštumo. Vos pradėję darbus pamatėme, kad pastato rūsiai yra kur kas drėgnesni. Iš karto parengtas naujas drenažo projektas.

Darbams įsibėgėjus, aptikome ir netikėtų atradimų – seną fasadinės sienos karnizą. Dėl jo ilgiau tarėsi architektai ir paveldosaugininkai. Iš esmės liko apdailos darbai. Jeigu neiškils nenumatytų nesklandumų ir oro sąlygos nesukliudys, finišo tikimės dar šių metų pabaigoje“, – pasakoja Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Kauno rotušę puoš detalės, atvežtos net iš Italijos. Pirmojo aukšto ir rūsio patalpoms užsakytos rankų darbo plytelės. Šiuo metu baigiama gaminti pirma siunta, kurios laukiama atvykstant lapkritį, likusioji dalis pasirodys metų pabaigoje.

„Daugiausia laiko reikalaujantys remonto darbai jau atlikti. Rangovai įrengė šildymo, vėdinimo, elektros ir priešgaisrinės apsaugos sistemas. Pastatyta šachta liftui, kuris sujungs visus pastato aukštus ir rūsį“, – pridūrė Kauno savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška.

Čia pat atskiru projektu vyksta ir rotušės fasado atnaujinimas bei dekoratyvinio apšvietimo įrengimas. Šiuos darbus planuojama užbaigti sulig vidaus remonto finišu.

Pasikeis neatpažįstamai

Po kapitalinio remonto „baltąja gulbe“ tituluojamas pastatas ne tik išsaugos savo autentiką, bet ir taps kur kas įvairiapusiškesnis. Atnaujinimo darbais siekiama įveiklinti pastogę, rūsį ir kitas anksčiau lankytojams nepasiektas erdves. Jos bus kompleksiškai apjungtos skirtingoms funkcijoms – muziejaus ekspozicijai, miesto reprezentacijai, santuokų ceremonijoms, turizmo informacijos centrui ir netgi jaukiai kavinei.

„Architektams kėlėme iššūkį – pasiūlyti projektą, kuriame nauji sprendimai ir elementai kartu su būsima ekspozicija sudarytų vientisą bei šiuolaikinę, tačiau autentiškas pastato savybes išryškinančią visumą. Norime, kad rotušė taptų erdve, kurioje kauniečiai ir miesto svečiai ne tik įsikvėptų mąstyti apie Kauną, bet ir norėtų artimiau pažinti, patirti ir kurti šį miestą“, – teigia Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Tiek pastatas, tiek būsima muziejaus ekspozicija bus pritaikyti įvairių poreikių turintiems lankytojams, užtikrinant kuo labiau prieinamą, komfortišką apsilankymą rotušėje. Vienas svarbiausių pokyčių – galimybė į pastatą patogiai patekti žmonėms su judėjimo negalia, tarp aukštų judant naujai įrengtu liftu.

Erdvės kavinei, parodoms ir konferencijoms

Pagal architektų studijos „Processoffice“ projektą rūsyje, antrame aukšte ir bokšto erdvėse bus įrengta šiuolaikiška Kauno miesto muziejaus ekspozicija.

Pirmajame aukšte įsikurs bendras muziejaus ir „Kaunas IN“ informacijos centras bei suvenyrų parduotuvė,  kavinė, multifunkcinė erdvė, skirta muziejaus edukacijai ir konferencijoms.

Baltojoje salėje, antrame aukšte, kaip įprastai, vyks santuokų registravimo ceremonijos bei reprezentaciniai miesto ir muziejaus renginiai.

Antrame aukšte dėmesys skiriamas patalpų ir reprezentacinių salių renovacijai, detalių ir spalviškumo atkūrimui bei menkaverčių dekoro elementų pašalinimui. Jame taip pat sumontuoti patogūs laiptai į palėpę.

Palėpėje įsikurs visiškai naujas paviljonas – erdvė besikeičiančioms parodoms. Skaidraus stiklo, lengvų konstrukcijų sprendimai leis ne tik eksponuoti kūrinius, bet tuo pačiu atvers lankytojams autentiškas prieš 480 metų iškilusio pastato stogo konstrukcijas.

Santuokos „baltojoje gulbėje“ – kitąmet

Pernai vasarį, prasidėjus rotušės remontui, civilinė metrikacija iš senamiesčio laikinai persikėlė į vieną iš Kauno miesto muziejaus skyrių Žaliakalnyje – brolių Miko ir Kipro Petrauskų namus (K. Petrausko g. 31).

Vasaros šeštadieniais alternatyvia vieta iškilmingoms santuokos ceremonijoms tapo ir XIV a. vidurį menanti Kauno pilis.

Jei viskas klostysis pagal planą, tiek santuokos, tiek lankytojai į „baltąją gulbę“ sugrįš jau kitąmet.

Ryšių su visuomene skyriaus ir Kauno miesto muziejaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content