Pasiruošimas kosminėms Kalėdoms Kaune įgauna pagreitį

Nors iki didžiųjų metų švenčių liko dar ne viena savaitė, Kalėdų eglutės autorės menininkės Jolantos Šmidtienės dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Kosminiai elementai pagrindinei Kauno eglutei kuriami iš plastiko plėvelės, kuri pagaminta perdirbus pernykštį Kalėdų medį puošusius šiaudelius. Kalėdų simbolis drauge su visu miesteliu Rotušės aikštėje bus įžiebtas paskutiniąją lapkričio dieną.

Įkvėpė „Mažasis princas“

Prieš pusmetį internete startavusi laida „Kaunas auga“ įprastai kiekvieną savaitę apžvelgia pagrindines miesto aktualijas, o šįkart jos dėmesio sulaukė nenumaldomai artėjančios Kosminės Kalėdos Kaune. Netradicinę švenčių tematiką šiemet miestui padiktavo J. Šmidtienės įkvėpimas papuošti kalėdinį miestelį unikaliomis dekoracijomis.

Pasak autorės, šiemet šventiniu laikotarpiu pagrindinės Kauno aikštės apipavidalinimas nuo ankstesnių metų skirsis kaip diena ir naktis. Be to, šiųmetė Kauno Kalėdų eglė J. Šmidtienei ypatinga – jau dešimtoji, puošianti Rotušės aikštę.

„Pernai mane inspiravo snieguoti kalnų eglynai, pusnys ir varvekliai. Šiemet tiesiog netyčia, eilinį kartą, kilo idėja paskaityti „Mažąjį princą“. Ir pagalvojau, kad būtų labai smagu padaryti tokį įspūdį, kuris nenusakytų kažko labai konkretaus, o leistų žmogui mąstyti giliau. Turėjome sąlygą sukurti dekoracijas iš pernykščių šiaudelių, todėl kilo idėja pasitelkti spalvas ir sukurti eglę, kuri kalbėtų apie tai, ką gali suprasti taip, kaip tu nori, o ne taip, kaip menininkas nori pasakyti“, – laidai „Kaunas auga“ pasakojo idėjos autorė J. Šmidtienė.

Ekologija ir meniška saviraiška

Sumanymui įgyvendinti J. Šmidtienė į pagalbą pasikvietė kolegę menininkę Aušrą Kleizaitę. Perdirbus šiaudelius, jie virto spalvota plastiko plėvele. Dekoracijoms iš šios plėvelės gaminti pasitelkta A. Kleizaitės autorinė technika, sukurta prieš daugiau kaip 2 dešimtmečius.

„Taip po truputį pradėjo gimti šie objektai. Aš jų niekaip kitaip negaliu įvardinti, tik kaip iš kosmoso“, – apie gamybos procesą su šypsena kalbėjo J. Šmidtienė.

Menininkės neslepia, kad kalėdinių papuošimų gamyba yra ilgas ir daug kruopštumo reikalaujantis darbas, tačiau rezultatas – džiuginantis.

„Kauno eglė yra fenomenas. Labai džiaugiuosi galimybe prisidėti prie jos kūrimo. Perdirbus šiaudelius, skatinama ekologija, o tuo pačiu sukuriama unikali galimybė pasireikšti menininkams. Procesas reikalauja sunkaus darbo ir neeilinio kūrybiškumo, tačiau drauge jis ir labai smagus. „Kosminiai objektai“ labai gražūs, o visi juos pamatę – šypsosi. Skleidžiama gera nuotaika tiesiog užkrečia“, – džiaugėsi savitą dekoracijų kūrimo techniką pristačiusi A. Kleizaitė.

Talkina savanorių komanda

Menininkių suburtoje komandoje pluša ir kelios dešimtys savanorių. Į Kalėdų nykštukų rolę įsijautę pagalbininkai sako taip įsibėgėję, kad diena dirbtuvėse prabėga nepastebimai, tačiau kaskart ją vainikuoja vis kiti įdomūs ir akį traukiantys rezultatai.

Tarp talkininkų galima sutikti ir senjorą Joną. Linksmai nusiteikę kaunietis teigė pats sumanęs prisidėti prie šventiškų atributų kūrimo mieste: „Atėjau ir įkinkė mane tarp šitų mergaičių ir daugybės gražių spalvų. Pareigos patiko ir štai, karpau kilometrus plėvelės. Daug valandų, bet prabėga nejučiom. Džiaugiuosi, kad viskas vyksta su tempu. Viršininkai yra griežti, bet tvarkingi – švilpauti neleidžia. Eglutė tikrai stovės laiku.“

Pačiame darbų įkarštyje šventinę nuotaiką sustiprina dirbtuvėse skambanti kalėdinė muzika.

Artėja įspūdingas renginys

„Abi su Jolanta esame kaunietės, baigusios tekstilės specialybę Vilniaus Dailės akademijos Kauno fakultete. Tai yra kūrybingų žmonių kalvė. Ten išaugę menininkai žinomi tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje“, –  kalbėjo A. Kleizaitė.

Pasak pašnekovės, studijos suteikė vertingų žinių ir patirties ugdant medžiagiškumo supratimą, kuris  neatsiejamas nuo kalėdinių dekoracijų kūrimo proceso. Tai leidžia kasmet nustebinti kauniečius ir miesto svečius vis naujais menininkų sprendimais.

Kosminius papuošimus kalėdiniame miestelyje ir ryškiaspalvę eglę kauniečiai galės išvysti jau lapkričio 30-ąją 18 val. Tądien Rotušės aikštėje vyks įspūdinga eglutės įžiebimo šventė. Čia renginio svečių lauks garsiausių šalies muzikos atlikėjų koncertas ir daug kitų pramogų.

Kosminių Kalėdų organizatoriai – Kauno kultūros centras, pagrindiniai renginių rėmėjai – Kauno „Akropolis“.

 

 

Visos laidos serijos čia: http://auga.kaunas.lt/laidos/

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content