Siunčiama nuotrauka

Potvynio pavojus Kauno mieste bei Kauno ir Jonavos rajonuose

Dėl pavasario polaidžio Neries upėje prasidėjo ledonešis, susidarė ledo grūstis ties Guldynų ir Salupių kaimais, pradėjo kilti vanduo. 2016 m. vasario 2 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą Kauno miesto, Kauno bei Jonavos rajonų teritorijose išsiuntė mobiliųjų telefonų savininkams pranešimą dėl galimo potvynio.

Jame rašoma: ,,PAGD prie VRM informuoja, kad Kauno, Jonavos rajonuose ir Kauno miesto teritorijoje susidarius ledų sangrūdoms Neries upėje kyla vandens lygis.  Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus. Daugiau informacijos rasite www.vpgt.lt.“

Ugniagesiai gelbėtojai pataria gyventojams, kaip pasirengti galimam potvyniui, kad patirtų kuo mažiau nuostolių.

Geriausia žmonių apsaugos priemonė – jų evakavimas iš pavojingos vietovės. Patariame nėščioms moterims, ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms, vaikams iš potvynio zonos išvykti į saugesnes vietas.

Automobilius palikite saugioje teritorijoje. Daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, sukelkite kuo aukščiau. Sutvarkykite vandens nutekėjimo sistemas, išvalykite lietaus nutekėjimo groteles.

Gyventojus, gresiant pavojui, prašome skambinti šiais telefonais:

Kauno mieste 8 687 29307

Kauno rajone 8 687 71636

Jonavos rajone 8 687 57556

arba skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112

Informacijos šaltinis www.vpgt.lt
Skip to content