Paroda „Pavasario link…“

Žaliakalnio seniūnijos salėje (Partizanų g. 5) eksponuojama dailininkės Eglės Jesulaitytės paroda „Pavasario link…“

Kaunietė tekstilininkė Eglė Jesulaitytė baigė Vilniaus dailės akademiją, dalyvauja įvairiose parodose, yra surengusi kelias dešimtis personalinių parodų Kaune, Vilniuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Hamburge (Vokietija). Nuolatinė katalikų dailininkų religinio meno „Gloria Deo“ parodos dalyvė. Panaudodama tradicines tekstilės technikas ir medžiagas (gobeleną, nėrinius, aplikacijas ir siuvinėjimą), ji kuria originalius, įtaigius, šilumą skleidžiančius darbus. Be to, menininkė savo idėjas įgyvendina ir tapydama, bei kurdama koliažus – karpinius ir lankstinius iš popieriaus, audinio.
Stilizuotos figūros, originalūs meniniai sprendimai atskleidžia savitą autorės pasaulio suvokimą. Įkvėpimas, polėkis, svajojimas, nepasiekiamo siekis asocijuojasi su tikėjimu geresniąja būties puse. Menininkė neria į sielos gelmes, kad atrastų Dangaus palaimą, išlaisvinančią kūrybines galias, todėl jos darbai daugiasluoksniai, kupini užburiančios paslapties. Žaismingi potėpiai, jaudinantys piešiniai, karpiniai ir nėriniai, skirtingų audinių derinimas padeda autorei sustabdyti laiko tėkmę, iš mažų užuominų suvokti Paslaptį.
E. Jesulaitytės darbai alsuoja tikrumu, jaukumu ir begaliniu tikėjimu šviesia būtimi. „Pati žmogaus diena ir naktis pilna įvairovės ir prasmę įgauna tik pakėlus akis į Dangų. Didelė prasmė kartais slypi mažmožiuose, tereikia rasti laiko ir stabtelėti“, – teigia E. Jesulaitytė.
Parodoje „Pavasario link…“ autorė kviečia žiūrovą nuotaikingam ir tuo pat metu giliam pokalbiui apie laiko tėkmę, istoriją, žmogaus likimą ir kasdienybėje sutiktas amžinybės ir grožio akimirkas. Pasirinkdama trapią ir lengvą koliažo, karpinio, praturtinto piešiniu, technika Eglė dėlioja žaismingą lietuviškos pasakos pasaulį, įdomų ir vaikui, ir suaugusiam.

Kviečiame apsilankyti

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content