Paroda „Kitame krante”

KITAME KRANTE

(VILIJAMPOLĖ – VILIJA- NĖRIS POLIS – KRANTAS)

Džiaugiamės, jog lapkričio 16 d. sėkmingai startavo pirmoji interdisciplininio projekto „Kitame krante“ paroda, kuomet pristatėmė 8 jaunųjų menininkų kūrybą, skirtą pažinti Vilijampolės medinę architektūrą.

Pirmosios parodos metu ne tik dalintasi patirtimi ir idėjomis apie menininkų atrastus įdomius objektus bei eskizuose perteiktas kompozicijas, bet ir bendrauta su vietos gyventojais. Jų papasakotos istorijos papildė bendrą Vilijampolės paveikslą dar labiau menininkus įkvėpusiomis detalėmis.  Džiugu, jog Vilijampolės istorja alsuojančius objektus šių dienų kontekste atrado ne tik Kaune gimę ir augę menininkai, bet ir čia studijavę kitų miestų gyventojai. Tai autoriai, pakerėti Vilijampolės spalvų ir savitumo.

Vienas iš projekto tikslų – skatinti dialogo tarp jaunųjų menininkų ir menu besidominčių miestiečių kūrimą. Tad apsilankę parodoje Jūs būsite ne tik pakviesti į savotišką kelionę po skirtingas meno rūšis sujungusią Vilijampolę, bet ir paprašyti įvertinti menininkų kūrybą. Būtent Jūsų ir komisijos balsai lems, kuris iš projekto dalyvių galutinių darbų bus pripažintas geriausiu. Eskizus galutiniai autorių darbai pakeis gruodžio 6 d. Iki tol eskizuose užfiksuotas ir menininkus sužavėjusias detales išvysti galite apsilankę Vilijampolės seniūnijoje adresu Lampėdžių g. 10.  Nugalėtojas bus skelbiamas gruodžio 14 –ąją. Renginio metu Jūsų lauks ir jaukios diskusijos prie puodelios kavos ar arbatos.

Nesate girdėję apie šį projektą?

Tai 2016 m. galerijos „Meno Forma“ pradėtas vystyti tarpsritinis projektas, skatinantis jaunuosius menininkus pažinti Kauno tarpukario medinę architektūrą ir išnaudoti paveldo idėjų teikiamas inspiracijas šiuolaikinei kūrybai. Tai projektas, skirtas motyvuoti jaunuosius menininkus bendrauti su mikrorajonų bendruomenėmis ir išgirsti gyvą istoriją „tiesiai iš lūpų“.

Prasidėjęs Žaliakalnyje, šiais metais projektas persikėlė į kitą erdvę – Vilijampolę. Tad šįsyk dėmesio centre atsidūrė būtent čia stūksantys medinės architektūros objektai bei metus skaičiuojanti jų istorija. Jau spėjome įsitikinti, jog Kauno tarpukario architektūra suteikia savitas galimybes istorijos interpretacijoms, padeda atskleisti dar nematyto miesto pusę bei išryškina jaunuosiuose menininkuose glūdintį kūrybinį potencialą. Veržlūs, idėjų kupini, be galo skirtingos  kūrybos menininkai jau dabar dalijasi savitu žvilgsniu į Vilijampolėje stūksantį istorinį  paveldą bei pačias įvairiausias emocijas sukėlusius šios vietovės objektus. Užsukite susipažinti su jų kūriniais – susitikime antrosios parodos metu ir pakeliaukime nykstančio kultūros paveldo pėdsakais drauge! Įsijunkite į atvirą pokalbį, diskutuokime ir kurkime istoriją dabar!

 

Dalyviai:

  1. Lina Morkūnaitė-Vilkelienė – tapytoja. Kaunas.
  2. Milda Žė – tapytoja. Marijampolė.
  3. Milda Sadauskienė – tapytoja. Vilnius.
  4. Laura Slavinskaitė – tapytoja. Vilnius.
  5. Rūta Velykytė – tapytoja, Kaunas
  6. Nerija Karpavičienė – keramikė. Kaunas
  7. Greta Alice – grafikė. Klaipėda.
  8. Donara Manuk – tapytoja. Kaunas

.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content