Siunčiama nuotrauka

Dėmesio keičiasi tarptautinių krovinių vėžimo vairuotojų leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarka

Karantino laikotarpiu keičiama tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų leidimų laikinai gyventi prašymų priėmimo ir leidimų laikinai gyventi įteikimo tvarka

Migracijos departamentas informuoja, kad, atsižvelgiant į ekstremalią situaciją ir vadovaujantis Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ su vėlesniais pakeitimais, nuo 2020 m. kovo 20 d. karantino laikotarpiu keičiama užsieniečių, kurie yra tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojai (toliau – užsienietis vairuotojas), prašymų pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimo ir leidimų laikinai gyventi įteikimo tvarka:

 1. Užsienietis vairuotojas, turintis galiojantį leidimą laikinai gyventi, prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi užpildo MIGRIS, prie prašymo prideda reikiamus dokumentus, sumoka valstybės rinkliavą už prašymo nagrinėjimą ir rezervuoja vizito laiką į Migracijos departamento teritorinį skyrių.

Pažymėtina, kad:

 • kai pildomas prašymas išduoti leidimą laikinai gyventi – užsieniečio vairuotojo turimas leidimas laikinai gyventi turi galioti ne mažiau kaip 2 mėnesius;
 • būtina sumokėti valstybės rinkliavą per VIISP arba bankiniu pavedimu ir prie MIGRIS prašymo pridėti valstybės rinkliavos sumokėjimą įrodantį dokumentą;
 • jei pageidaujama dokumentą apie turimą gyvenamąją patalpą pateikti atsiimant leidimą laikinai gyventi, kol MIGRIS prašymuose neįdiegta galimybė pasirinkti, jog dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos bus pateiktas atvykus atsiimti leidimą laikinai gyventi, MIGRIS prašyme pasirenkama reikšmė „Gyvenamosios patalpos savininko arba bendraturčio ar jo (jų) įgalioto asmens sutikimą pateiksite atvykdamas į migracijos paslaugas teikiančią instituciją“
 1. Užsieniečiui vairuotojui, užpildžius prašymą per MIGRIS, atvykti rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamento teritorinį skyrių pateikti dokumentų originalus ir biometrinius duomenis, nereikia. Migracijos departamento darbuotojas prieš registruotą vizitą MIGRIS peržiūrės užsieniečio vairuotojo prašymą, siekdamas nustatyti, ar nurodyti visi reikiami duomenys, pridėti visi reikiami dokumentai, bei ar sumokėta valstybės rinkliava. Nustačius, jog MIGRIS prašyme nurodyti ne visi reikiami duomenys, nepridėti reikiami dokumentai ar pasirinkta, jog valstybės rinkliava bus sumokėta paslaugos teikimo vietoje, iki registruoto vizito datos MIGRIS prašyme nurodytu telefono numeriu ar el. pašto adresu užsienietis vairuotojas arba jį įdarbinęs ar įsipareigojantis įdarbinti darbdavys (toliau – darbdavys) bus informuojamas apie prašyme esančius netikslumus ar klaidas. Atėjus rezervuoto vizito laikui ir nustačius, jog prašymas užpildytas tinkamai ir prie jo pridėti visi reikiami dokumentai, prašymas bus priimtas nedalyvaujant nei užsieniečiui vairuotojui, nei darbdaviui ir pradėtas nagrinėti.

Pažymime, kad leidimas laikinai gyventi užsieniečiui vairuotojui bus išduodamas ar keičiamas 1 metams. Jeigu užsieniečio vairuotojo galiojančio kelionės dokumento galiojimas 3 mėnesiais neviršija 1 metų laikotarpio, sprendime nurodoma, jog leidimas laikinai gyventi užsieniečiui vairuotojui išduodamas ar keičiamas laikotarpiui, 3 mėnesiais trumpesniam negu kelionės dokumento galiojimo laikotarpis.

Priėmus sprendimą, MIGRIS prašyme nurodytu el. pašto adresu bus išsiunčiamas pranešimas apie priimtą sprendimą, nurodant, kada galima atvykti atsiimti išrašytą leidimą laikinai gyventi. Jeigu turi būti pateikta gyvenamosios vietos deklaracija ir prie MIGRIS prašymo išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi nepridėtas dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos arba pridėtas netinkamas dokumentas – pranešime bus nurodoma, kad kartu su gyvenamosios vietos deklaracija šis dokumentas turės būti pateiktas.

III. Išrašytą leidimą laikinai gyventi atsiimti privalo užsieniečio vairuotojo darbdavys iš anksto rezervuotu vizito laiku arba jeigu vizito rezervacijos galimybės nėra – tik sulaukęs Migracijos departamento atstovų skambučio ir suderinęs dokumento atsiėmimo laiką. Užsieniečio sutikimo leisti darbdaviui atsiimti išrašytą dokumentą pateikti nereikia.

Jeigu užsienietis vairuotojas nėra deklaravęs gyvenamosios vietos, atvykęs atsiimti išrašyto leidimo laikinai gyventi, darbdavys turi pateikti užsieniečio vairuotojo pasirašytą gyvenamosios vietos deklaraciją ir dokumentą apie tai, jog užsienietis vairuotojas turi tinkamą gyvenamąją patalpą. Tuo atveju, kai pateikiamas gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčio) sutikimas dėl užsieniečio vairuotojo apgyvendinimo ir jo gyvenamosios vietos deklaravimo – darbdavys savo parašu turi patvirtinti, jog gyvenamosios patalpos savininkas (bendraturtis) pasirašė darbdavio akivaizdoje. Jeigu darbdavys šių dokumentų, kai juos reikia pateikti, nepateikia – leidimas laikinai gyventi jam neįteikiamas.

Vieno vizito metu darbdavys gali atsiimti keletui užsieniečių vairuotojų išrašytus leidimus laikinai gyventi. Tokiu atveju, rezervuodamas vizitą, darbdavys turėtų nurodyti, kad atvyksta atsiimti kelių leidimų laikinai gyventi (siūlome nurodyti užsieniečių vairuotojų duomenis – vardą, pavardę, gimimo datą, kad procesas būtų greitesnis).

Šia tvarka užsieniečiai vairuotojai ir darbdaviai gali naudotis jau nuo kovo 19 d.

Renginių kalendorius

Šiuo metu artėjančių renginių nėra.
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content