Aptarti su migracija susiję klausimai

2017 metais paskelbti migracijos rodikliai atspindi Lietuvos Respublikoje apsigyvenančių užsieniečių skaičiaus didėjimą. Trečiųjų valstybių piliečių skaičius padidėjo 18 procentų dėl suaktyvėjusio darbdavių darbuotojų iš užsienio pritraukimo. Didžiąją dalį darbuotojų iš užsienio sudaro Lietuvos Respublikoje trūkstamų profesijų darbuotojų atstovai.

Sausio 27 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyrio viršininkė Tatjana Znamenskienė dalyvavo Kauno vežėjų klubo, vienijančio daugiau kaip 55 įmonių, užsiimančių krovinių pervežimų, vadovų susirinkime, kuriame pristatyti naujai įsigaliojusių teisės aktų reikalavimai ir procedūros migracijos srityje. Susirinkusiems vadovams buvo pristatytos tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojui nacionalinės vizos ir leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygos, tvarka, dokumentų nagrinėjimo terminai bei darbdavių įsipareigojimai.

2017 m. sausio mėnesi įsigalioję pasikeitimai užsieniečių darbo srityje leidžia lanksčiai reaguoti į darbo jėgos iš užsienio valstybių poreikį, nustatyti diferencijuotą darbo jėgos atranką.

Valstybėje vykdomas darbo jėgos kompensavimo principas turi būti suderintas su atsparumo principu – negalima leisti piktnaudžiauti migracijos procedūromis ir tokiu būdu sukčiauti.

Migracijos skyriaus darbuotojai primena, kad pagal užsieniečių teisinės padėties įstatymą, užsieniečio darbas arba neteisėtas užsiėmimas kita veikla Lietuvos Respublikoje laikomo neteisėtais, neatsižvelgiant į tai, ar gaunama pajamų, ar ne, jeigu jis dirba be leidimo dirbti ir (arba) darbo sutarties ir leidimo laikinai gyventi ar vizos, kai juos būtina turėti.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 540 straipsnį sąlygų užsiimti kita, negu atliekamą pagal darbo sutartį, veikla sudarymas užsieniečiams, neturintiems leidimo užsiimti tokia veikla, kai leidimą būtina turėti, ir užsieniečio teisę būti ar gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinančio dokumento, užtraukia baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

Migracijos skyriaus specialistai primena, kad apie neteisėtai šalyje gyvenančius ir dirbančius užsienio šalių piliečius galima pranešti telefonu (8 37) 303 252, (8 37) 303 259 arba el. paštu [email protected]

Informacijos šaltinis www.kaunas.policija.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content