Renovacijos administratoriams – atsakymai į klausimus dėl PVM įstatymo

Siekdama palengvinti renovacijos projektų administratorių darbą ir atsakyti į dėl pasikeitusio Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo iškilusius klausimus, Aplinkos ministerija organizavo seminarą.

Į seminaro dalyvių – renovacijos administratorių – klausimus dėl PVM taikymo ir atliktų darbų įforminimo atsakė Aplinkos ministerijos, Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovai.

„Labai svarbu, kad pasikeitusio Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatas visi renovacijos administratoriai suprastų vienodai ir dėl to nekiltų jokių trikdžių ir neaiškumų. Kilus klausimų labai raginame pirmiausia kreiptis į specialistus – Valstybinę mokesčių inspekciją, Finansų ministeriją“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Seminare VMI atstovė susirinkusiesiems pristatė atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmo taikymą statybos darbams, atliekamiems daugiabučių renovacijos metu. Ji paaiškino, kad administratorius yra laikomas atsiskleidusiu tarpininku. Kitaip tariant daugiabučių namų renovacijos statybos darbų pirkėjas yra ne administratorius, o daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai. Statybos darbų pardavėjas yra statybos darbų vykdytojas – rangovas, o ne administratorius. Todėl administratorius neturi nei pats gauti, nei išrašyti PVM sąskaitų faktūrų už statybos darbus, atliktus renovuojant daugiabutį. VMI atstovė taip pat atkreipė dėmesį, kad atvirkštinis PVM taikomas tik tuo atveju, jei buto ar kitos renovuojamo daugiabučio patalpos savininkas yra PVM mokėtojas. Todėl jei rangovas statybos darbus parduoda apmokestinamiesiems asmenims PVM mokėtojams, tai už tokius statybos darbus PVM apskaičiuoti ir sumokėti turi statybos darbų pirkėjas. Gyventojams PVM sąskaitos faktūros už atliktus renovacijos darbus nebus išrašomos.

Finansų ministerijos atstovas pristatė pagrindines Vyriausybės nutarimo, kuriomis siūloma nustatyti, kad įgyvendinant renovacijos projektus sąskaitos faktūros nenaudojamos, kai paslaugos ir prekės teikiamos PVM neapmokestinamiesiems fiziniams asmenims, nuostatas ir atsakė į klausimus. Šis nutarimo projektas yra pateiktas derinti ir artimiausiu metu bus teikiamas Vyriausybei.

Siekdami palengvinti atliktų renovacijos darbų įforminimo procedūras rangovams ir administratoriams, Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento specialistai skelbia pavyzdines priedo prie statybos rangos darbų priėmimo ir perdavimo akto formas. Jos pildomos jei daugiabutyje yra vykdančių ūkinę veiklą PVM mokėtojų.

AM del PVM

LR aplinkos ministerijos informacija.

Atsakymai į klausimus dėl PVM įstatymo

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content