Siunčiama nuotrauka

Kaune patikrinta apie 80 proc. šilumos tiekimo tinklų

Kasmet pasibaigus šildymo sezonui, mieste pradedami pasiruošimo kitam šildymo sezonui darbai. Šilumos tiekimo įmonės vykdo tinklų hidraulinius bandymus, kurių metu nustatomos ir sutvarkomos silpnosios vamzdynų vietos. Deja, šie darbai neapsieina be laikino karšto vandens tiekimo sustabdymo vartotojams.

Anksčiau šis sustabdymas trukdavo iki 2 savaičių. Dabar Kaune, bendrovei „Kauno energija“ įdiegus naujas tikrinimo technologijas bei suskirsčius tinklą į atskiras 46 zonas, karšto vandens netiekimo laikas sutrumpėjo vidutiniškai iki 2 dienų. Jei neprireikia remonto darbų, karštas vanduo išjungiamas tik dienai ir gyventojai, grįžę po darbų, karštą vandenį jau randa įjungtą.

Iki rugpjūčio 12 dienos bendrovės „Kauno energija“ specialistai jau patikrino apie 80 proc. visų miesto ir rajono šilumos tiekimo tinklų. Ateinančią žiemą šie tinklai pavojaus neturėtų kelti. Likusi tinklų dalis bus baigta tikrinti iki rugsėjo pabaigos. Visi darbai vykdomi pagal suplanuotą grafiką.

Visos probleminės tinklo vietos nustatomos padidinant slėgį vamzdynuose. Silpnesnės jų vietos šio slėgio neatlaiko ir trūksta, taip parodydamos, kur reikia remontuoti. Tinklui veikiant normaliu režimu, slėgis būna gerokai mažesnis ir trūkio pavojus faktiškai eliminuojamas.

Per šiemet jau įvykdytus hidraulinius bandymus jau nustatytos 111 probleminių vietų ir trūkių, kurie operatyviai sutvarkyti ir žiemą rūpesčių jau neturėtų kelti. Taip pat, hidraulinių bandymų metu išaiškinami ir nesankcionuoto šilumos vartojimo atvejai.

Hidraulinių bandymų ir planinių remontų metu taip pat keičiama uždaromoji armatūra, kompensatoriai bei susidėvėjusios vamzdynų atkarpos. Kasmet, pasibaigus šildymo sezonui, iki spalio mėnesio Kauno šilumininkams tenka patikrinti daugiau nei 400 kilometrų po visu miestu išsiraizgiusių šilumos tiekimo tinklo vamzdynų.

Visa informacija apie hidraulinius bandymus ir planinius remontus skelbiama bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt, skiltyje „Paslaugų teikimo stabdymai / atnaujinimai“.

Skip to content