Gerosios Kauno patirtys populiarinant sportą įkvėpė tarptautinio projekto dalyvius

Turkijos, Bulgarijos ir Lietuvos atstovai, dalyvaujantys projekte „Women Empowerment in Sport“, Kauną laiko pavyzdžiu organizuojant sporto ir aktyvaus laisvalaikio veiklas miesto bendruomenei. Birželio 25-ąją Kauno miesto savivaldybėje lankęsi svečiai pristatė strategiją, kuria siekiama skatinti jaunas moteris aktyviau dalyvauti sportinėje veikloje tiek lokaliu, tiek ir nacionaliniu mastu.

Vienas pagrindinių vizito tikslų – susipažinti su Kauno sporto ir sveikatinimo iniciatyvomis, gerosiomis praktikomis, o tuo pačiu didinti jauniems ir aktyviems žmonėms skirto projekto žinomumą Lietuvoje.

Svečiai iš Turkijos ir Bulgarijos drauge su partneriais Lietuvoje – aktyvių žmonių asociacijos „Aktyvistai“ nariais – aptarė kiekvienos šalies atliktus tyrimus, pateikė bei įvertino apklausų rezultatus, gautus dalyvaujant įvairių sporto organizacijų atstovams bei jaunoms merginoms. Tokia metodika pasitelkta stengiantis išanalizuoti kiekvienoje šalyje esančias galimybes ir problematiką, su kuria susiduria 16–24 metų merginos.

Agentūros „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius ir Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vyginta Poderytė-Martinkienė pristatė jau įgyvendintus ir planuojamus infrastruktūros projektus, susijusius su kultūrine ir sporto veikla mieste.

Be to, Kaunas aktyviai prisideda prie mieste veikiančių sporto mokyklų veiklos plėtojimo bei stiprinimo. Šiandien jose treniruojasi per 7 tūkst. atletų.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo ir stebėsenos skyriaus specialistas Paulius Žvinakis išsamiai papasakojo apie iniciatyvą „Judėk sveikai“. Daugiau kaip penkerius metus savivaldybės palaikoma bei koordinuojama programa suteikia galimybes įvairaus amžiaus gyventojams nemokamai sportuoti skirtingo pobūdžio treniruotėse. Visus užsiėmimus veda profesionalūs treneriai. Čia kauniečiai gali rinktis nuo jogos ar jėgos pratimų iki žaismingų veiklų vaikams.

Viešnagės dalyviai neslėpė susidomėjimo ir pripažino, kad tokiu pavyzdžiu turėtų vadovautis ir kiti miestai bei šalys. Remdamiesi Kauno patirtimi, jie neatmeta galimybių tokias iniciatyvas įgyvendinti savo šalyse. Kitą projekto „Women Empowerment in Sport“ susitikimą numatyta surengti Bulgarijoje.

Skip to content