Su Tarptautine gido diena!

Profesinės šventės proga pakalbinome du Kauną mylinčius gidus – Liną Daubarą ir Dianą Dubatauskienę.

Dar 1990 m. Pasaulio turizmo gidų asociacijos federacija nusprendė švęsti Tarptautinę gido dieną kasmet, vasario 21 d. Šią dieną pagerbiamas ir įvertinamas kelionių vadovų darbas. Lietuvoje šią dieną švenčiame nuo 2003 metų. Tikrai yra ką minėti – Lietuvoje gidais dirba šimtai žmonių. Mes profesinės šventės proga pakalbinome du jų – Liną Daubarą ir Dianą Dubatauskienę.

Daugiau nei 500 gidų vienijančios Lietuvos gidų sąjungos prezidentas – kaunietis Linas Daubaras, turizmo srityje dirbantis jau daugiau nei 30 metų. Ne kartą ir ne tuziną kartų esame jį rekomendavę Kauno svečiams, ir lygiai tiek pat kartų po ekskursijos sulaukėme puikių atsiliepimų apie šio profesionalo darbą. Simboliška, kad Tarptautinę gido dieną šiemet p. Linas švenčia dirbdamas – šiuo metu jis lydi turistų grupę Baltarusijoje. Spėjome su artėjančia proga gidą pasveikinti prieš pat jam išvykstant.

„Įdomiausia dirbti su tais svečiais, kurie turi pagrindus mano pasakojimams, kuriems tai įdomu – neretai tai kaimyninių šalių gyventojai, su kuriais įdomu padiskutuoti ir išgirsti, kaip jie interpretuoja tuos pačius įvykius“, – apie turistus, kuriems gidauti smagiausia, pasakoja p. Linas. Anot jo, motyvuoja šiam darbui visų pirma asmeniniai interesai. „Vieni renka pašto ženklus, kiti žiūri krepšinį, o man įdomu gidauti“. Svarbu ne tik išmanyti istoriją, bet ir sekti įvykių pulsą, tad, galima sakyti, p. Linas ekskursijoms ruošiasi ir klausydamasis radijo automobilyje. Šis darbas nenusibosta, nes retai kada ekskursijų turinys sutampa – sutikdamas naują miesto svečių grupę Lietuvos gidų sąjungos prezidentas visuomet išsiaiškina, kas tai per žmonės, kokie pomėgiai juos vienija, kuria linkme kreipti pasakojimą, o ko galbūt nebūtina minėti.

Septynerius metus gide dirbanti kaunietė Diana Dubatauskienė specializuojasi ne tik tradiciniuose ekskursijose po Kauną, kurių metu svečiai supažindinami su svarbiausiais miesto istorijos etapais ir objektais, bet ir gatvės meno turuose – „sienografų“ pasivaikščiojimuose. „Sulaukusi pasiūlymo imtis naujos srities sutikau, nes tai pasirodė kaip įdomi galimybė praplėsti savo veiklą“, – sako gidė. Ji išduoda, kad daugiausiai susižavėjimo gatvės meno ekskursijų dalyviams sukelia Kiemo galerija, veikianti E. Ožeškienės gatvėje. „Daug tenka bendrauti su jos įkūrėju Vyteniu Jaku – ryšį palaikome ir susitikdami gyvai, ir telefonu, juk kaskart ekskursijos metu norisi papasakoti kažką naujo, dar negirdėto“, – pasakoja p. Diana, tikinanti, kad dviejų tokių pačių ekskursijų nebūna.

Beje, įdomu, kad gatvės meno ekskursijas mielai išbando ne tik miesto svečiai, bet ir kauniečiai. Tiek jiems, tiek turistams įspūdį palieka ir Vytenio Jako sukurtas rožinio dramblio piešinys, taip pat konkurso „Kauno akcentai“ laureato Tado Vosyliaus virš Laisvės alėjos pakabinta valtis. Pasveikinę p. Dianą su Tarptautine gido diena, taip pat paklausėme, kas ją įkvepia šiam darbui. Viskas paprasta: „Noriu Kauną pristatyti iš gražiosios pusės“.

Nuotraukos: Andrius Aleksandravičius ir Diana Dubatauskienė

VšĮ „Kaunas IN“ informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content