Sprendimas priimtas: Kaune bus įkurtos pirmosios gyvūnų kapines

Vainatrakio kapinių kraštiniame kvartale  bus įrengtos gyvūnų kapinės. Pusės hektaro užimantį plotą nuo žmonių laidojimo vietų atskirs specialus apželdinimas bei tvora su atskiru įėjimu.  Planuojama, jog pirmosios gyvūnų kapinės Kaune pradės veikti šįmet.

Šį antradienį Kauno miesto tarybai pritarus principiniam sprendimui bus pradėtos rengti gyvūnų kapinių naudojimosi taisyklės, skaičiuojami laidojimo ir priežiūros paslaugų įkainiai. Visa naujųjų kapinių teritoriją ketinama padalinti į tris sektorius, kuriuose gyvūnai būtų laidojami atsižvelgiant į jų dydį. Kapinės bus nuolatos prižiūrimos ir tvarkomos.

„Mieste neturime laisvų sklypų tokios paskirties kapinėms, tad Vainatrakio kapinių kraštinis sklypas yra tinkamiausia vieta deramai pagerbti augintinius, kurie daugeliui žmonių yra lyg šeimos nariai. Dabar turime atlikti nemažai namų darbų: pasirengti dokumentus, įrengti atskirus įvažiavimus, kapines aptverti tvora, bet tikimės, jog viską spėsime padaryti dar šiemet“, – teigė Kauno Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Domas Sirgedas.

Kauno savivaldybė, svarstydama galimybę Vainatrakyje įkurti gyvūnų kapines, kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri neprieštaravo šiai idėjai. Pasak Kauno mero patarėjos Orintos Leiputės, jau seniai buvo laikas įrengti gyvūnų mylėtojams tokią vietą,  kur jie turėtų galimybę tinkamai, civilizuotai atsisveikinti su savo augintiniu.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skip to content