Siunčiama nuotrauka

Verslių moksleivių konkurse triumfavo surasti pamestus daiktus padedantis sprendimas

Nuo inovatyviais sprendimais paremtų išmaniųjų technologijų iki šiuolaikiškų socialinio verslo modelių. Tokį platų verslo idėjų spektrą šią savaitę Kaune pristatė keturios dešimtys moksleivių komandų iš dešimties Senojo žemyno šalių. Visi jie rungėsi dėl pergalės Kaune surengtoje tarptautinėje jaunimo verslumo skatinimo mugėje „Inovatyvus verslas 2018“.

Pastaruoju metu Kaunas turėjo nemažai progų pasidžiaugti rekordinių investicijų atėjimu į miestą. Kartu su didžiaisiais verslo banginiais Kauną pamėgo ir sparčiai auganti bei tobulėjanti ateities verslininkų karta. Trečius metus iš eilės mieste įsisuko tikras jaunimo verslumo skatinimo virusas – tarptautinė mugė „Inovatyvus verslas 2018“. Tokia iniciatyva jau kuris laikas sėkmingai gyvuoja Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. Čia mokiniai pristato verslo idėjas, įgyvendinamas pagal „Junior Achievement“ startuolių programą ir varžosi tarpusavyje dėl versliausiųjų vardo.

Keli šimtai jaunųjų verslininkų ketvirtadienį prekybos centre „Mega“ įrengė savo paviljonus, kviesdami iš arčiau susipažinti su jų sumanymais, užgimusiais mokyklų suoluose. Dėl mugės lankytojų dėmesio konkuravo mobiliosios aplikacijos, saugumo priemonės, grožio ir sveikatingumo industrijos prekės, drabužiai bei aksesuarai, antrinių žaliavų panaudojimo technologijos, naujoviški maisto gaminiai ir įvairios paslaugos.

Galiausiai renginio dalyviai su savo prezentacijomis stojo prieš kompetentingą, iš verslo atstovų sudarytą komisiją. Ji vertino moksleivių komandinius gebėjimus, įvaizdį bei išskirtinumą dirbant savo įrengtuose paviljonuose, produktų pristatymus, verslo idėjų koncepcijas ir sumanumą mėginant jas brangiai „parduoti“.

„Šiandien labai natūralu versluose naudoti technologijas, antrines žaliavas. Matome ir socialinio verslo idėjų, kuomet įtraukiama savanorystė teikiant pagalbą negalios paliestiems žmonėms. Tie verslai išties labai įdomūs. Norisi pasidžiaugti, kad jaunimas skiria daug dėmesio inovacijoms. Turime juos vadinti startuoliais, nes jie kuria kitokį rytojų“, – sakė renginį organizuojančios VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Su verslo pasaulį užvaldyti ketinančiais jaunuoliais susitikęs lenktynininkas Benediktas Vanagas pasidalijo savo patirtimi, pamokomis bei įžvalgomis. Jis išskyrė tris esminius sėkmės faktorius. Visų pirma, tai – užsispyrimas. Antra taisyklė: norint tapti tam tikros srities profesionalu, reikia mažiausiai 10 tūkst. valandų to uoliai mokytis. Taip pat itin svarbu padaryti teisingas išvadas iš savo klaidų ir stengtis jų nekartoti.

„Man smagu jus pažinti, nes jau dabar, būdami moksleiviai, jūs ieškote savo vietos po saule, demonstruojate verslumą ir rodote, kad reikia kažko daugiau negu šiai dienai gali suteikti mokykla. Esu tikras, kad po septynerių, dešimties ar penkiolikos metų jūs valdysite pasaulį. Tik tokie žmonės turi šansą pasiekti kažko daugiau, kurie ieško papildomų galimybių jau dabar“, – pagyrų negailėjo B. Vanagas.

Susumavus komisijos vertinimus, šiųmečiais laureatais tapo Šiaulių J. Janonio gimnazijos auklėtinių komanda „MonKey“, sukūrusi išmanųjį raktų pakabuką bei jam skirtą telefono aplikaciją, padėsiančią greičiau surasti pasimetusius daiktus. Antrosios vietos laimėtojais tapo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos atstovai „Make IT Simple“, pristatę mobiliųjų aplikacijų kūrimo platformą, kuri leis kurti programėles išmaniesiems telefonams net ir nebūnant informacinių technologijų žinovu. Treti liko svečiai iš Latvijos, pagaminę neperšlampamas jaunatviško stiliaus kuprines. Visi jie pelnė piniginius prizus nuo 200 iki 500 eurų.

„Labai svarbu, kad tokiame renginyje pavyksta suartinti verslą ir mokyklas. Tai yra unikalu. Vaikams suteikiama galimybė „pačiupinėti“ žmones, kurie šiandien aktyviai veikia darbo rinkoje. Moksleiviai užduoda jiems patogius klausimus ir ne tik. Šitaip jie auga, nes tai yra verslumo žaidimo aikštelė, kur šiandieną jie gali drąsiau klysti. Pristatę pirmąsias idėjas dabar, jau po metų kitų jie kurs visai kitokio lygio produktus ir darbus, dar labiau savimi pasitikės, žinos, kur ir kodėl jie yra stipriausi. Ir tie žmonės iš verslų tampa jiems tikru pavyzdžiu, ko galima siekti gyvenime“, – teigė A. Rusteikienė.

Mugėje savo projektus taip pat pristatė moksleiviai iš Italijos, Norvegijos, Švedijos, Turkijos, Danijos ir kitų Europos valstybių. 2021 metais Lietuvoje ketinama surengti geriausių visos Europos mokinių startuolių konkursą.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content