Siunčiama nuotrauka

Šilumos kaina nuo kovo 1 dienos mažėja 5,16 proc.

Nuo š. m. kovo 1 d. dėl sumažėjusių AB „Kauno energija“ palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų ir perkamos šilumos kainų, galutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina kauniečiams, Kauno rajono gyventojams ir jurbarkiečiams mažėja 5,16 proc.

Vietoje šiuo metu galiojančios 6,13 ct/kWh su PVM centralizuotai tiekiamos šilumos kainos, nuo š. m. kovo 1 d. įsigalios 5,81 ct/kWh su PVM vartotojams tiekiamos šilumos kaina.

Šilumos kaina Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke mažėja jau antras mėnuo iš eilės. Š. m. vasarį, palyginus su sausiu, centralizuotai tiekiamos šilumos kaina mažėjo 0,9 proc. Teigiamą įtaką šilumos kainos mažėjimui turi konkurencija tarp šilumos gamintojų Kaune bei esama šilumos supirkimo tvarka.

Pastebima, kad šilumos vartotojai vis dar dažnai painioja šilumos kainą su sąskaitos už suvartotą šilumą dydžiu. Atkreiptinas dėmesys, kad sąskaitos dydis yra šilumos kainos ir suvartoto šilumos kiekio sandauga. Didžiausią įtaką sąskaitų už suvartotą šilumą dydžiui turi šilumos suvartojimas, kuris, savo ruožtu, įtakojamas šaltų orų bei deklaruoto suvartoto karšto vandens kiekio.

Pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintų Šilumos ir karšto vandens kainų nustatymo metodikų nuostatas, centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainos perskaičiuojamos ir nustatomos kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo kuro bei perkamos šilumos kainų.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skip to content