Kovas Kaune skelbiamas Frankofonijos mėnesiu

Kovo 2 –  28 dienomis Kaunas kviečia susipažinti su frankofoniškų šalių kultūraFrankofonija vienija šalis ir regionus, kuriuose pagrindinė arba paplitusi kalba yra prancūzų kalba. Visą kovo mėnesį Kaune turėsite galimybę geriau pažinti Prancūziją, Kanadą, Šveicariją, frankofoniškas Afrikos šalis.

Kovo 2 d. Frankofonijos mėnesio renginių ciklą atidarys Kauno miesto simfoninio orkestro ir atlikėjų iš Prancūzijos  koncertas. Miestiečiams bus pristatyta plati renginių programa, kuri kvies susipažinti su frankofoniškų šalių kultūra: vyks koncertai, paskaitos, konferencijos, filmų peržiūros, gurmaniškos vakarienės ir eilė kitų renginių.

„Kiekvienam iš mūsų yra labai svarbu pažinti kitų šalių kultūras. Sugiharos savaitė, Italų dienos sulaukė itin didelio miestiečio susidomėjimo. Tokie tarptautiniai renginiai suteikia puikias galimybes užpildyti savo laiką įdomiu ir naudingu turiniu, plėsti akiratį arba tiesiog puikiai praleisti laiką“ – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Frankofonijos šalis vienija prancūzų kalba, tačiau kultūriniai šalių skirtumai yra nemaži. Frankofonija – tai 84 valstybės visuose žemynuose ir daugiau kaip 890 milijonų žmonių, kalbančių prancūzų kalba ar jos besimokančių. Tarptautinė Frankofonijos diena kasmet švenčiama kovo 20 d., minint 1970 m. įkurtą Tarptautinę Frankofonijos organizaciją, kurios narė stebėtoja nuo 1999 m. yra ir Lietuva.

Maloniai kviečiame Kauno įmones ir organizacijas, norinčias pasiūlyti savo organizuojamus renginius miestiečiams įtraukti į bendrą programą, iki vasario 8 d. kreiptis į Kauno miesto savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėją Emiliją Šakalienę el. paštu emilija.sakaliene@kaunas.lt arba tel. 8 37 424263.

Renginių organizatoriai: Užsienio reikalų ministerija, Prancūzų institutas Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybė, VDU Frankofonijos šalių universitetinis centras. Kartu programą miestiečiams dovanos LSMU, KTU Prancūzų kultūros centras, Kanados, Prancūzijos, Šveicarijos ambasados ir kitos organizacijos.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skip to content