Dviem profesoriams įteiktos Kauno mokslininko premijos

Šį antradienį Vilniuje įsikūrusioje Lietuvos mokslų akademijoje penktą kartą įteiktos tradicinės Kauno miesto mokslininko premijos. Šįmet apdovanojimai už mokslo pasiekimus įteikti Kauno Technologijos universiteto (KTU) profesoriui Sigitui Tamulevičiui ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorei, habilituotai daktarei Rasutei Žukienei.

Vilniuje mokslininkams apdovanojimus įteikė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Garbingas įvertinimas ir premija S. Tamulevičiui skirta už pasiekimus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityje. R. Žukienė pagerbta už pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.

Kauno miesto mokslininko premija įteikta penktąjį kartą. Pirmoji atiteko chemikui Juozui Gražulevičiui, antroji ( LSMU) medikei Daivai Rastenytei. Trečioji – dr. Mindaugui Bertačiui ir prof. habil. dr. Albertui Skurvydui. Ketvirtoji – (KTU) profesorei Palmirai Jucevičienei bei (LSMU) profesoriui Limui Kupčinskui.

 Mokslininko premija skirta skatinti Kauno miesto mokslo kūrėjus už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius mokslo pasiekimus respublikinėje ar tarptautinėje erdvėje bei novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kaune.

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Skip to content