Siunčiama nuotrauka

Kaunas toliau žaliuoja: naujieji medžiai pradėti sodinti Vytauto prospekte

Miško gatvėje pasodinus naujus medžius analogiški darbai pradėti ir greta esančiame Vytauto prospekte.  Čia vairuotojų ir praeivių akis jau džiugina pirmosios 5-7 m aukščio liepų lajos. Iki savaitės pabaigos prospekte bus pasodinta apie 200 naujųjų medžių.

Kapitalinį remontą išgyvenančiame Vytauto prospekte per šią savaitę bus pasodintos miesto sąlygomis augti pritaikytos 10-15 metų amžiaus, 5-7 m aukščio „Rancho“ veislės liepos. Kiekvienas medis kruopščiai įtvirtinamas specialiais kuolais, o kitąmet jų šaknis uždengs metalinės dekoratyvinės grotelės, apsaugosiančios medžius nuo mechaninių pažeidimų.

„Vytauto prospekte pasodinti liepas planuojame iki savaitės pabaigos. Kadangi tęsiamas šaligatvių remontas, paskutinius medžius pasodinsime iškart, kai bus užbaigti šie darbai“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak jos, visi naujai pasodinti medžiai yra sveiki, tvirti, tiesiais kamienais, tvarkingomis aukštai suformuotomis lajomis bei šaknų sistemomis. Augant jų šaknys skverbsis gilyn, o ne lips į viršų, todėl neiškilnos šaligatvių dangos.

Iš Olandijos medelynų į Kauną atvežti jau šeši vilkikai su naujais medžiais. Dar apie pusantros puspriekabės užimantis medžių krovinys miestą pasieks pirmadienį. Iš viso Kauną šiemet turėtų pasiekti apie 700 didžiųjų ir maždaug 300 mažesnių medžių. Nauji medžiai jau pasodinti Miško gatvėje ir A. Smetonos alėjoje.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Skip to content