Siunčiama nuotrauka

Pažintis su itališka kultūra: Kaune bus rengiamos italų dienos

Pažintis su itališka kultūra: Kaune bus rengiamos italų dienos

Rugsėjo 15 – 17 d. Kaunas pakviest švęsti italų dienas. Tris dienas truksiančioje fiestoje „Atrask Italiją Kaune“ – koncertai, parodos, kulinarinės pamokos, edukacinės paskaitos, stiliaus patarimai, atrakcijos vaikams, gurmaniškos vakarienės ir daug kitų staigmenų, kurios padės geriau pažinti itališką kultūrą.

„Kauno draugystė su Italija siekia jau beveik du dešimtmečius. Per šį laikotarpį užsimezgė itin glaudūs ir draugiški ryšiai, tačiau tokio tipo renginys yra pirmasis Kaune. Norime ne tik pakviesti visus miestų partnerius iš Italijos, italų bendruomenę, gyvenančią Kaune, bet ir miestiečius kartu atrasti ir dar geriau pažinti šios šalies kultūrą, jos unikalumą bei savitumą“, – sakė Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys.

Renginio programą sudarys 5 dalys: „Stiliaus festa“, itališki verslo pusryčiai ,,Kryptis – Kaunas: Gastronomija, turizmas, verslas 2017“, „Šventė itališkai“, „Atradimai“, vyno paroda – festivalis „Vinalia Rustica“.

„Džiaugiuosi, kad Italijos dienos yra organizuojamos Kaune – mieste, kurį su Italija sieja istoriniai ryšiai, partnerystės ir tiesioginiai skrydžiai. Kaunas yra gražus miestas, turtingas kultūros ir meno. Dėl šių svarbių priežasčių šis miestas ir taps Europos kultūros sostine 2022 metais. Itališkos muzikos koncertai, parodos, kinas ir daugybė kitų renginių suteiks galimybę kauniečiams geriau pažinti svarbiausius italų kultūros elementus: meilę grožiui, kokybei ir geram skoniui. Ilgametė Kaune veikiančių Italijos įmonių patirtis rodo, kad šis miestas yra puiki vieta verslo ir investicijų plėtrai. Kaskart, kai atvykstu į Kauną, randu jį vis gražesnį, dinamišką ir pilną italų studentų – dėl to esu labai laimingas“, – teigė Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio.

Truks tris dienas

Vyno pristatymai, degustacijos, paskaitos, gyvos muzikos koncertai, tradicinis ritualinis vynuogių trypimas – tokia bus ketvirtą kartą  svetingumo komplekse „Monte Pacis” organizuojama vyno paroda-festivalis „Vinalia Rustica“, kuri atidarys tris dienas Kaune truksiančią itališką šventę.

„Tokios šventės formatą širdyje ir mintyse turėjau jau labai senai – galbūt inspiravo Italijoje ar kitose šalyse ne kartą matytos vyno šventės, skirtos ne tik profesionalams, bet tiesiog mėgstantiems bendrauti, ragauti, degustuoti, dalintis patirtais įspūdžiais. Svečiai susirenka sužinoti, atrasti ir gerai praleisti laiką – nusikelti bent vienam vakarui į Italiją, atostogas, ir, svarbiausia, perimti italų mokėjimą džiaugtis gyvenimu čia ir dabar, su tais, kurie šalia ir tuo, ką tuo metu turi“, – pasakojo Indra Ramanauskienė, svetingumo komplekso „Monte Pacis“ savininkė.

Stiliaus festa nusidrieks ir per visą miesto centrą. Laisvės alėjoje vyks Lietuvos ir Italijos mados bei stiliaus prekės ženklų prezentacijos, veiks mados mugės, kuriose bus galima įsigyti stilingų daiktų. Vaikams ir suaugusiems vyks ir kūrybinės industrijos dirbtuvės.

„Esame dažnai įsitempę ir susikaustę. Nuolat kažkur skubame pamiršdami save ir  nustumiame į šalį tai, kas mums teikia didžiausią laimę. „Italų dienos“ – puikus renginys ne tik susipažinti su italų kultūra, bet ir išmokti gyventi taip, kaip jie – atsipalaidavus, aistringai, stilingai, mėgautis maistu, bendrauti be suvaržymų. Nuoširdžiai kviečiu visus kauniečius „pajausti“ Italiją savyje ir patirti malonumą būnant čia ir dabar“, – sakė „Stiliaus festos“ dalies organizatorė Meda Kišonė.

Fiestos nuotaikos bus ryškios ir kitoje programos dalyje „Šventė itališkai“. Čia lauks įspūdingi vėliavnešių ir muzikos grupių iš Italijos pasirodymai: „Stefano Bottoni Quartet“ iš Feraros,  muzikinės grupės iš Brešos, „Sbandieratori Cavensi“ iš Kava de Tirenio, Venecijos karnavalo eisena pagrindine miesto gatve, šventinis italų bendruomenės susitikimas ir, žinoma, itališki skanėstai.

Visiems, kurie norės ne tik pajusti itališką dvasią, bet ir sužinoti ką nors naujo apie šią šalį bei jos kultūrą, bus skirta programa „Atradimai“. Tai – naujos ekskursijos „Atrask Italiją Kaune“ pristatymas, Italijos kulinarijos dirbtuvės su virtuvės šefais ir konditeriais iš Italijos, italų kūrėjų meno parodos, paskaitos apie Italiją ir itališkų automobilių ekspozicija Studentų skvere.

Renginio programa nuolat pildosi. Visi, kurie myli ir žavisi italų kultūra – verslo atstovai, bendruomenės, atlikėjai – kviečiami prisijungti prie renginio „Atrask Italiją Kaune“ (visi norintys prisijungti kviečiami iki liepos 31 dienos susisiekti su Kauno miesto savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus atstove, renginio organizatore Linai Lauciūte –  el.paštu lina.lauciute@kaunas.lt, tel. 8 37 42 47 66).

Prie renginio organizavimo prisideda Italijos ambasada, Kauno miesto partneriai iš Italijos Breša, Ferara ir Kava de Tirenis, VšĮ „Kaunas IN“,  Kauno Pramonės, prekybos ir amatų rūmai, italų bendruomenė Kaune bei visi, kurie myli ir žavisi šia kultūra.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Kaunas pilnas kultūros

18893398_1875814282676598_7131795909321454065_n Laisvės piknikas. Idėjų festivalis

2017-08-26

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka