Kaune vyks tarptautinė konferencija, skirta kovai su narkotikais

Kitą savaitę Kaune vyks 24-oji konferencija „Saugūs miestai be narkotikų: prevencija, apsauga, policijos veikla“. Šią aukšto lygio konferenciją organizuoja tarptautinė organizacija ECAD (European Cities Against Drugs arba European Cities Action network for Drug-free societies), burianti miestus kovai prieš įvairias priklausomybes.

Birželio 12-13 dienomis vyksiančios konferencijos metu bus diskutuojama apie teikiamas paslaugas miestuose narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems asmenims, narkotikų ir smurto ryšį.

Į pirmą kartą tokio aukšto lygio Kaune organizuojamą konferenciją atvyksta per 70 užsienio svečių iš Bulgarijos, Estijos, Islandijos, Airijos, Latvijos, Maltos, Norvegijos, Švedijos, Italijos miestų.

„Kaunas kaip šios konferencijos šeimininkas pasirinktas neatsitiktinai. Visoje Europoje mus vertina kaip lygiaverčius partnerius ir pripažįsta mūsų pasiekimus kovojant prieš priklausomybes. Žmonės priklausantys nuo alkoholio ar narkotikų – šalia mūsų, tačiau nereikia jų bijoti, vengti ar tiesiog užsimerkti. Atvirkščiai – privalome jiems suteikti visokeriopą pagalbą“, – teigė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak vicemerės, esminį vaidmenį atlieka tarpinstitucinis bendradarbiavimas tarp švietimo, policijos, savivaldybės ir kitų šalių. Visuomenę svarbu nuolat informuoti apie žalingų įpročių sukeliamas kančias, taip pat būtina suteikti tinkamą pagalbą tiek jau vartojančiam asmeniui, tiek reabilitacijos keliu einančiajam.

Konferencijos metu vyks prevencijos dienos, veiks „Mobilus informacijos taškas“. Policijos pareigūnai kartu su Kauno miesto Visuomenės sveikatos biuru pristatys programą prieš rūkymą, alkoholį ir narkotikus naudojant užsienio šalių edukacines priemones. Pirmadienį ir antradienį, nuo 8 iki 13 val. Studentų skvere (šalia Vytauto Didžiojo universiteto, Daukanto gatvėje), įsikurs mobilus informacijos taškas.

„Jame pademonstruosime imitacinę vėžių sergančio žmogaus burną, dervų stiklainį, neblaivumo ir narkotikų apsvaigimo akinius, bei 3D pasekmių nuo priklausomybių lagaminą. Matuosime anglies monoksido kiekį rūkantiems. Bus pučiami muilo burbulai kaip alternatyva rūkymui“, – pasakojo Visuomenės sveikatos biuro atstovai.

ECAD organizacijai priklauso per 250 narių, iš 20 Europos Sąjungos šalių. Organizacija vienija taip regionų sostines ir miestų savivaldybes suteikdama platformą keistis žiniomis, gerąją praktika.

Kaunas į ECAD tinklą įstojo 2003 metais.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content