Dėl kertamų medžių susirūpinusiems kauniečiams pateikė svarų argumentą

Į dangų kylantys biurų pastatai, tvarkomos gatvės, šaligatviai – atgyjančio Kauno ženklai. Moderniu miestu tampantis Kaunas neketina atsisakyti ir vizitine kortele tapusio žalio miesto įvaizdžio. Greta pagrindinių gatvių iki gegužės mėnesio pradžios buvo pasodinta 750 miesto sąlygomis specialiai pritaikytų augti naujų medžių. Dar tiek pat planuojama pasodinti iki šių metų pabaigos.

Pastaruoju metu medžiai sodinami netgi ten, kur anksčiau jų išvis nebuvo. Vienas tokių pavyzdžių – Europos prospektas, visai neseniai pasipuošęs mažalapėmis liepomis. 140 naujų medelių papildė tuščias šaligatvių erdves, kone antrątiek ketinama pasodinti rudenį.

„Sovietmečiu sodinti medžiai nebuvo pritaikyti augti miesto sąlygomis, todėl daugelis senųjų želdinių Kaune gerokai sunykę, pažeisti ir ligoti. Mūsų siekis, kad mieste augantys medžiai būtų sveiki ir gyvybingi“, – teigė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak R. Savickienės, naujų medelių šaknys pritaikytos augti šalia gatvių, laja suformuota ir reikalaujanti mažiau priežiūros bei genėjimo. Medeliai atsparūs karščiui. Pavasarinio medžių sodinimo metu  liepos pasodintos Šiaurės, V. Krėvės bei Pramonės prospektuose, taip pat Birštono ir Maironio gatvėse.

Rudenį  miesto aplinka besirūpinantys specialistai Vytauto prospekte, vos tik pasibaigs šaligatvių remontas, pasodins gerokai daugiau medžių bei šioje gatvėje buvo iki šiol. Vietoje 170 sužaliuos net 250 naujų liepaičių. Nauji medžiai rudeniop papuoš ir A. Mackevičiaus, Panerių ir Partizanų gatves.  Skaičiuojama, jog rudenį iš viso bus pasodinta dar apie 750 medžių, tad Kaunas 2017-aisiais bus pasipildęs maždaug 1500 naujų medžių.

Miesto želdiniai iš pagrindų atnaujinami ten, kur vykdomi kapitalinio remonto darbai, tvarkomos požeminės komunikacijos, gatvės ir šaligatviai. Dėl to kai kuriuos medžius netgi tenka perkelti į naujas vietas, kad jie nekenktų geram matomumui sankryžose, neužstotų kelio ženklų ir nekliudytų eismui.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content