Atsiskaitymas už parkavimą Kaune tampa patogesnis

Rinkliava už automobilių stovėjimą Kaune tapo greitesnė ir paprastesnė. Daugelyje vietų Kaune jau matyti naujoviški ir modernūs parkomatai. Planuojama atnaujinti visus 150 miesto gatvėse stovinčius aparatus.

Naujieji įrenginiai yra sujungti su centrine duomenų baze. Dėka šio ryšio vairuotojams, mokėjimo metu įvedusiems automobilio valstybinį numerį, nebereikės grįžti prie transporto priemonės su atspausdintu kvitu ir palikti jo ant prietaisų skydelio. Informacija apie atliktą mokėjimą iškart pasieks administratorių.

Ateityje numatyta leisti atsiskaityti ne vien monetomis, bet ir bekontaktėmis banko kortelėmis. Tiesa, kol kas tokį būdą siūlo ne visi bankai, tad šios galimybės dar teks palūkėti.

„Beveik pusė visų mokėjimų surenkama vairuotojams naudojantis būtent parkomatais. Maždaug kas penktas moka trumposiomis SMS žinutėmis, o apie dešimtadalis mokėjimus atlieka išmaniųjų telefonų aplikacijomis“, – pagrindinius mokėjimų įrankius išvardijo viešosios įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus pavaduotojas Andrius Derliūnas.

Pasak pašnekovo, naujieji mokėjimo aparatai – ne vienintelė naujovė. Šių metų gale baigia galioti senosios lustinės kortelės, skirtos apmokėti už automobilių stovėjimą. Kitąmet jų nebeliks, todėl vairuotojams patariama kortelėse esantį likutį išnaudoti iki gruodžio 31-osios, nes vėliau pinigai nebus grąžinami.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content