Siunčiama nuotrauka

Kauno dviračių entuziastams vėl metamas iššūkis

Penktą kartą startuojantis tarptautinis konkursas „Europos dviračių iššūkis 2017” kauniečius kviečia traukti apdulkėjusius dviračius ir įrodyti, kad galima tapti daugiausiai kilometrų numynusiu Europos miestu. Šiemet atsinaujinęs projektas dviračių mylėtojus pasitinka su nauja mobiliąja programėle „Naviki“.

„Iššūkio tikslas paprastas – skatinti žmones daugiau judėti ir naudoti dviratį kaip kasdieninę susisiekimo priemonę pasiekti namus, darbą, aplankyti draugus, ar tiesiog smagiai leisti laiką žavintis miesto grožiu“, – teigė Kauno savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Praėjusiais metais Kaunas tarp 59 Europos miestų užėmė 19 vietą. Iš viso miestiečiai numynė 63 tūkstančius kilometrų. Šįmet tikimąsi įgyvendinti ambicingą tikslą – patekti į daugiausiai numynusių Senojo žemyno miestų penketuką.

Pasak P. Mačiulio, dviračių tinklo infrastruktūra nuolat plečiama ir tobulinama. Dar šią vasarą Jonavos gatvę ir Kleboniškio mišką sujungs šiuo metu įrenginėjama nauja dviračių tako atkarpa. Vasarą ketinama startuoti Savanorių prospekte, kur kairioji pusė (kylant Savanorių pr. įkalne) bus pritaikyta dviratininkams.

„Atsikratę duobių miesto įvaizdžio, žvilgsnį kreipiame ne tik į važiuojamą gatvės dalį. Saugumo ir komforto zonos turi apimti ir šaligatvius, kuriuos pritaikome pėstiesiems ir dviratininkams“, – pabrėžė P. Mačiulis.

Kaip užsiregistruoti?

Europos dviračių iššūkio taisyklės labai paprastos. Kauniečiai, norintys dalyvauti iššūkyje, turi prisijungti prie Kauno komandos  internetinėje svetainėje www.cyclingchallenge.eu/lt, į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą programėlę „Naviki“ ir nuo gegužės 1-osios kiekvieną kartą sėdant ant dviračio nepamiršti jos įsijungti. Daugiausiai numynusieji Kauno mieste gaus specialius iššūkio prizus.

Penki paprasti žingsniai kaip užsiregistruoti ir tapti Kauno miesto komandos dalimi:

  1. Atsisiųskite „Naviki“ programėlę į savo išmanųjį telefoną (tiems, kas neturi išmaniojo telefono, nuvažiuotus kilometrus galima pridėti rankiniu būdu internetiniame naviki.org puslapyje)
  2. Užsiregistruokite „Naviki“ programėlėje
  3. Paspauskite „Nustatymai“ (Settings) ir pasirinkite skiltį „Konkursai“ (Contest), tuomet paspauskite ant „ECC2017” nuorodos
  4. Aktyvuokite mygtuką „Aš dalyvis“ (I am participating) ir pasirinkite Kauno miestą
  5. Jei norėsite dalyvauti su pokomandžiu paspauskite ant užrašo „Mano komanda“ (My team)

Dviračių entuziastai norintys sukurti savo komandos pokomandį – darbovietės, draugų grupės, mokyklos, ar universiteto – kviečiami susisiekti su Kauno komandos koordinatore el. paštu kristina.dedeliene@kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content