Siunčiama nuotrauka

Rūta Meilutytė pasirinko Kauną, į laikinąją sostinę kelsis ir plaukimo federacija

Viena tituluočiausių šalies plaukikių Rūta Meilutytė karjerą tęs gimtajame Kaune. Tokį savo pasirinkimą 19-metė sportininkė atskleidė Kauno miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje. Jos treneriu bus Paulius Andrijauskas, su kuriuo olimpinė čempionė pradėjo darbą praėjusiais metais, sugrįžusi į Lietuvą iš Anglijos.

Į Kauną persikels ir Lietuvos plaukimo federacija. Pasak jos prezidento Emilio Vaitkaičio, tai svarbus žingsnis, siekiant įkurti nacionalinio plaukimo centro bazę.

„Aplink Rūtą planuojame suburti ne tik sportininkus, bet ir visą komandą – trenerius, mokslininkus ir medikus. Įkūrus centrą, čia butų sukoncentruotos pagrindinės šalies plaukimo pajėgos,  Kaunas taptų Lietuvos plaukimo centru“, – kalbėjo E.Vaitkaitis.

R.Meilutytės sprendimas persikelti į Kauną nebuvo spontaniškas. Sugrįžusi į baseiną ir vėl pradėjusi treniruotis, plaukikė sudalyvavo Lietuvos plaukimo čempionate Anykščiuose, kur vėl pajuto varžymosi ir lenktyniavimo malonumą. Vėliau dalyvavo stovykloje Ispanijos aukštikalnėse, jėgas išmėgino tarptautinėse varžybose Belgijoje.

„Per šį laikotarpį svarsčiau, į kurią pusę judėti ir nusprendžiau, kad geriausias sprendimas yra grįžti į Lietuvą, į Kauną. Tai nėra tas pasirinkimas, kai nėra iš ko rinktis. Variantų federacija siūlė daug, esu jai už tai labai dėkinga. Pradėjusi dirbti su Pauliumi supratau, kad esame puiki komanda, todėl norime tęsti darbą. Visi pliusai ir minusai susidėliojo taip, kad likčiau Kaune.

Mano sprendimą nulėmė tai, kad čia yra sudarytos nuostabios sąlygos treniruotis, viskas yra vienoje vietoje – 50  m. baseinas, treneriai, medikai, kineziterapeutai ir mokslininkai, iš kurių subursime komandą. Be to, Kaunas yra mano namai. Čia jaučiuosi laiminga ne tik kaip sportininkė, bet ir kaip žmogus. Man yra labai svarbu, kokiame mieste gyvenu, kokia aplinka ir kokie žmonės mane supa“, – sakė R.Meilutytė.

Olimpietė atskleidė, kad nuo rudens planuoja pradėti studijas viename iš Lietuvos universitetų. Ne mažiau jai yra svarbus Lietuvos žmonių palaikymas.

„Per tą trumpą laikotarpį, kai treniravausi „Girstučio“ baseine, nuolat prieidavo žmonės, kurie mane palaikė, stebėdavo treniruotes. Šis palaikymas yra ne tik malonus, tačiau ir įpareigoja. Jaučiu, kad mano darbas ir treniruočių rezultatai reikalingi ne tik man ar treneriui, o visai Lietuvai. Čia būdama tą palaikymą jaučiu labai stipriai ir tai yra viena iš stipriausių varomųjų jėgų“, – tvirtino R.Meilutytė.

Naujasis R.Meilutytės treneris pabrėžia sportininkės profesionalumą

Su viena garsiausių šalies plaukikių pradėjęs dirbti treneris Paulius Andrijauskas pripažino, kad dirbti su R.Meilutyte yra vienas malonumas, nes ši – tiesiog ideali sportininkė ir tikra profesionalė, todėl labai greitai pavyko užmegzti gerą ryšį, pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą.

„Niekada nebūčiau pasiryžęs tokiam žingsniui treniruoti tokio pajėgumo sportininkę. Tačiau jos noras ir  galimybes ateity siekti gerų rezultatų, nes jos motyvacija yra labai didelė, palengvina mano darbą. Malonu ir gera su ja dirbti“, – sakė specialistas.

32-ų metų treneris, atstovavęs Lietuvai Atėnų olimpinėse žaidynėse plaukimo peteliške rungtyje, pabrėžė, kad nesiruošia dirbti vienas, jam nuolat talkins kvalifikuoti pasaulyje specialistai. R.Meilutytei bus sudarytos nuolatinės galimybės prisijungti prie geriausių pasaulio plaukikų treniruočių užsienyje, planuojamos reguliarios stovyklos JAV, kur treneriams talkins ir plaukimo specialistas Genadijus Sokolovas, iš kurio tikimasi sulaukti patarimų įvairiais klausimais nuo treniruočių planavimo iki testavimo ir kontrolės.

„Planuojame daugiau skirtingų distancijų ir stilių, kadangi Anglijoje buvo orientuojamasi tik į plaukimą krūtine, dėmesį skirsime technikos tobulinimui“, – auklėtinės pasirengimo šydą šiek tiek atskleidė R.Meilutytės treneris.

Pasak jo, svarbiausias šiemet laukiantis startas bus pasaulio čempionatas Vengrijoje, planuojama dalyvauti visuose pasaulio taurės etapuose.  Jau kovo mėn. planuojama treniruočių stovykla JAV.

Kauno miesto merui – suvenyras iš Rūtos rankų 

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neslėpė džiaugsmo dėl R.Meilutytės pasirinkimo ir pažadėjo, kad miestas sportininkei suteiks geriausias sąlygas.

„Man ir visiems kauniečiams labai gera girdėti Rūtos žodžius. Darysime viską, kad ji čia turėtų pačias geriausias sąlygas. Turime viziją, kai plėsti plaukimo infrastruktūrą Kaune. Džiaugiuosi, kad pasitvirtino patarlė – į namus grįžti niekada nevėlu.“, – sakė laikinosios sostinės vadovas.

Dėkodama merui už plaukimo sugrąžinimą į Kauną R.Meilutytė federacijos vardu jam įteikė suvenyrą – plaukimo kepurėlę.

Kaunas pilnas kultūros

1920x1080-MEDIATRAFIC-FRANKOFONIJA Frankofonijos mėnuo

2019-03-02

FB event cover-Teatro savaite-02 Kviečiame į TEATRO SAVAITĖS renginius visame Kaune

2019-03-14

Skandi_FB_EVENT_1920x1080px Skandinavijos dienos

2019-04-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba