Skelbiamas šilumos suvartojimo skirtinguose Kauno pastatuose 2016 metų gruodžio mėnesio palyginimas

Kai kurių Kauno daugiabučių gyventojai už 60 m2 ploto būsto šildymą vidutiniškai mokės 24, kai kurie – 124 eurus. Didžiausi ir mažiausi mokėjimai skirsis daugiau, nei 5 kartus. Tai paaiškėjo atlikus 2016 metų gruodžio mėnesio šilumos suvartojimo analizę skirtingos būklės Kauno pastatuose.

Mažiausias šilumos suvartojimas šildymui mieste, kaip ir lapkritį, buvo užfiksuotas Ašmenos 1-osios g. 10 name. Jame patalpoms šildyti gruodžio mėnesį suvartota vos 7,29 kWh/m2 šilumos, o vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą sudarys apie 24,03 euro su PVM. Lapkritį ši suma sudarė apie 21,69 euro su PVM (už 60 m2 ploto būsto šildymą).

Vidutinis mokėjimas už šildymą Kaune 2016 m. gruodį sudarys apie 55,80 euro su PVM už 60 m2 ploto būsto šildymą  (neskaitant mokėjimų už suvartotą karštą vandenį ir vonios šildytuvą). Tokio ir panašaus dydžio mokėjimai bus būdingi daugumai miesto daugiabučių, kurie yra pastatyti dar iki 1992 metų ir nėra atnaujinti (nerenovuoti). Šilumos suvartojimas šildymui 2016 m. gruodį juose buvo apie 16,97 kWh/m2.

Bene dvigubai daugiau už vidutinį šilumos šildymui suvartota senos statybos neatnaujintuose namuose. Vienas iš būdingiausių tokių namų pavyzdžių – daugiabutis, esantis A. Stulginskio g. 64. Jame šilumos šildymui suvartota 31,54 kWh/m2. Dėl to, mokėjimai už 60 m2 patalpų šildymą šiame name sudarys apie 103,90 euro su PVM.

Tačiau daugiausiai šilumos šildymui 2016 m. gruodį Kaune suvartojo Vilijampolėje esančio A. Strazdo g. 77 namo gyventojai, kurių suvartojimas sudarė net apie 37,68 kWh/m2, o vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą sieks net 124,11 euro su PVM! Tai išties didelė suma ir faktiškai šį namą galima laikyti nauju antirekordininku vertinant pagal šilumos suvartojimą šildymui.

Palyginus daugiausiai ir mažiausiai šilumos suvartojusių namų vidutinius mokėjimus už 60 m2 ploto patalpų šildymą, matome, jog jie skiriasi daugiau, nei 5 kartus. Tuo tarpu, šilumos kaina buvo vienoda visiems – 5,49 ct/kWh su PVM. Akivaizdu, kad  mokėjimų skirtumai priklauso tik nuo skirtingo šilumos suvartojimo, o šis, didžiąja dalimi, – nuo namo būklės. Taip pat jis dar priklauso ir nuo palaikomos patalpų oro temperatūros, balansavimo, taupaus arba netaupaus vartojimo bei daugelio kitų faktorių.

Nepaisant šių suvartojimo ir mokėjimų skirtumų, centralizuotai šilumą gaunantys vartotojai vis tiek moka mažiau, nei jeigu jie savo patalpas šildytų kitais būdais ar naudotų kitas energijos rūšis. Teisingai įvertinus ir suskaičiavus visas sąnaudas, patalpų šildymas dujiniais katilais ar naudojant elektrą yra brangesnis.

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokėjimus už suvartotą šilumą galite rasti šios svetainės skiltyje „Šilumos vartojimo pastatuose palyginimas“.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content