Kaune skelbiama gripo epidemija

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kaune pasiekė epideminį lygį. Nuo šio pirmadienio Kaune skelbiama gripo epidemija.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento duomenimis Kaune sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis 2-ąją šių metų savaitę siekė 138,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę, iš jų gripo – 11,1 proc. Praėjusią – 1-ąją metų savaitę sergamumo rodiklis buvo 121,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę, iš jų gripo – 7,6 proc. Lyginant sergamumo gripu situaciją su 1-ąja šių metų savaite, stebimas gripo atvejų skaičiaus padidėjimas beveik 2 kartus.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis 1-ąją šių metų savaitę iš Kaune paimtų mėginių laboratoriškai gripo diagnozė patvirtinta 27 asmenims, teigiamų gripo tyrimų dalis sudaro 56,3 proc. Lietuvoje 1-ąją šių metų savaitę teigiamų gripo tyrimų dalis buvo 71 proc.

Į Kaune esančias ligonines per šių metų 2-ąją savaitę dėl gripo kreipėsi 118 asmenų, hospitalizuota 15 vaikų ir 5 suaugusieji asmenys. Trys vaikai iki 2 metų amžiaus gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.
Epidemijos paskelbimu siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą. Gripo epidemijos metu labai svarbu pasirūpinti savo ir kitų sveikata: laikytis atokiau nuo sergančiųjų, nesilankyti masiniuose renginiuose, žmonių susibūrimo vietose, rūpintis tinkama higiena, o susirgus jokiu būdu neiti iš namų.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content