Kauniečiai renka Koncertų centro pavadinimą: į balsavimą įtraukti 4 nauji pasiūlymai

Prieš savaitę prasidėjęs internetinis balsavimas leidžia visiems išvien nuspręsti, kaip bus pakrikštytas naujasis Kauno koncertų centras. Internautai ne tik renkasi iš aštuonių pasiūlytų istorinių muzikos asmenybių, bet ir praplėtė jų gretas savo teiktais pasiūlymais. Kai kurie pametėjo net kurioziškų ir sąmojingų „perliukų“.

Vien per pirmąsias kelias dienas savo nuomonę apklausoje pareiškė keli tūkstančiai žmonių. Keli šimtai žmonių nesirinko iš siūlomų variantų, o pateikė savo pasiūlymus. Netrukus jų srautas išaugo net kelis kartus.

„Džiaugiamės, kad kauniečiai ir ne tik aktyviai reiškia nuomonę, bet ir patys nestokoja žinių apie muzikos istoriją bei teikia savo pasiūlymus. Tai akivaizdžiai parodo, kad Kauno ambicija turėti aukšto lygio Koncertų centrą, kokie yra daugelyje didžiųjų Europos miestų, yra pagrįsta ir kylanti iš žmonių“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Beveik du šimtai savo nuomonę išreiškusių žmonių pasiūlė įamžinti lietuvių kilmės pasaulinio garso smuiko virtuozo Jaschos Heifetzo vardą. Jis dažnai vadinamas smuiko karaliumi arba praėjusio šimtmečio Paganiniu. Išskirtiniu emocionalumu pasižymėdavęs muzikos vunderkindas savo pirmąjį pasirodymą 1909 metų gegužę, būdamas vos aštuonerių, surengė būtent Kaune vykusiame labdaringame koncerte. Ilgainiui jis išpopuliarėjo viso pasaulio didžiosiose koncertų salėse.

Kita ypatingo dėmesio sulaukusi muzikos asmenybė – šviesios atminties maestro Vytautas Kernagis. Tai parodo, kad dainuojamosios poezijos pradininkas ir populiarių kūrinių autorius bei atlikėjas, išlikęs daugelio muzikos mylėtojų atmintyje. Internautai mano, kad jo kultūrinį palikimą galėtų įprasminti būtent vardo suteikimas naujai aukščiausių standartų koncertinei erdvei Kaune.

Greta šių dviejų asmenybių internautai pateikė ir nemažai bendrinių žodžių. Populiariausi tarp jų – Lietuva ir Harmonija. Šie du pasiūlymai taip pat įtraukti į balsavimo sąrašą.

„Šie keturi variantai – tai įrodymas, jog esame atviri visiems žmonių pasiūlymams ir sąžiningai įtraukiame juos į pasirinkimų sąrašą, kad čia savo nuomonę galėtų pareikšti ir kiti. Balsavimui liko dar beveik dvi savaitės, tad nėra abejonių, jog bus išrinktas pats geriausias vardas“, – sakė vicemeras S. Kairys.

Beje, ne vien muzikos pasaulio atstovai sulaukė interneto vartotojų dėmesio. Dalis jų mėgino pajuokauti siūlydami Koncertų centrą pavadinti Kauno mero Visvaldo Matijošaičio vardu. Jie argumentavo, kad jo vadovaujamas miestas kasdien vis labiau keičiasi, o tokias permainas verta įprasminti.

Koks vardas bus suteiktas naujajam objektui, iškilsiančiam Nemuno krantinėje netoli Vytauto Didžiojo (Aleksoto), paaiškės po dviejų savaičių. Balsavimas internete tęsiasi adresu koncertucentras.kaunas.lt.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content