Paaiškėjo, kas Kaune organizuos pavasario ir rudens muges

Kitąmet vyksiančių tradicinių mugių organizavimu rūpinsis viešoji įstaiga „Sukurta LT“. Dėl teisės rengti pavasario ir rudens muges spalį paskelbtame konkurse varžėsi trys dalyviai.  Nugalėtojas išrinktas atsižvelgus į pasiūlytą mugės koncepciją ir turinį.

„Nugalėtojas įvertintas dėl turtingesnės kultūrinės programos, prekybos organizavimo, plataus renginio partnerių tinklo. Be to, konkurso dalyvis pasiūlė mažesnį mokestį, kurį reikės mokėti mugės prekiautojai“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas.

 Pasak S. Šliažo, nugalėtoją paskelbus dar šiemet, pastarasis turės pakankamai laiko tinkamai pasiruošti ir suorganizuoti aukšto lygio renginius. Pavasario mugę planuojama susieti su Šv. Velykomis. Mugė kvies susipažinti su Lietuvos regionų amatais ir kulinariniu paveldu, pristatys Lietuvos regionų kultūrines programas ir veiklas. Kiekvienas kraštas atsiveš verslininkus ir amatininkus, tautodailininkus, ūkininkus.

Rudens mugę planuojama organizuoti rugsėjo mėnesio pradžioje. Jos metu bus demonstruojami tradiciniai amatai, organizuojamos kūrybinės dirbtuvės. Senamiesčio zoną planuojama skirti svečiams iš kitų šalių, vyks „Svečių mugė“.

Rotušės aikštėje planuojamas  pasaulio virtuvių pristatymas „Pasaulio skoniai“, kur dalyvaus skirtingų šalių nacionalinių virtuvių atstovai, vyks maisto gamybos demonstravimas, degustavimas, svečių pasirodymo programos. Mugėse tikimąsi sulaukti svečių iš kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Estijos.

Tiek pavasario, tiek rudens mugės bus organizuojamos pasitelkiant partnerius: Lietuvos kaimo regionų bendruomenių sąjungą, Žemės ūkio kooperatyvą „Lietuviško ūkio kokybė“, kuris organizuoja mobiliuosius ūkininkų turgelius, Kauno senamiesčio draugiją.

Dėl teisės organizuoti pavasario ir rudens muges varžėsi VšĮ „Sukurta LT“, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga ir bendrovė „20 dienų“.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content