Institucinės globos pertvarka įsibėgėja – nuveikti darbai, artimiausi planai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdo Institucinės globos pertvarką – perėjimą nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonės, turintiems negalią, ir likusiems be tėvų globos vaikams. Pertvarka siekiama, kad žmonės,  turintys proto ar (ar) psichikos  negalią,  gautų reikiamą pagalbą bendruomenėje, kad vaikai nebepatektų į globos namus, o gyventų šeimose ir šeimynose.

Pirmajame institucinės pertvarkos proceso etape įgyvendinamas projektas „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“. Šis projektas orientuotas į tris tikslines pertvarkos grupes: vaikus likusius be tėvų globos ar patiriančius riziką bei jų šeimos narius, vaikus ir jaunimą, turinčius proto ar  (ir) psichikos negalią bei jų šeimos narius ir suaugusius, turinčius proto ir (ar) psichikos negalią bei jų šeimos narius.

Įgyvendinant projektą, jau sukurta globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimo metodika,  parengti metodiniai dokumentų paketai, skirti globos įstaigose gyvenančių be tėvų globos likusių vaikų, proto ir (ar) psichikos negalią turinčių vaikų ir suaugusiųjų individualių planų sudarymui. Šiuo metu vyksta pirkimų procedūros bendruomenėje teikiamoms septynioms pilotinėms paslaugoms,  iš kurių – trys, skirtos vaikams, netekusiems tėvų globos, ir vaikams, patiriantiems riziką bei jų šeimoms, keturios – vaikų ir suaugusiųjų, turinčių negalią, paslaugoms įsigyti.

Jau įvyko globėjų bei įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistų parengimas darbui su ketinančiais globoti artimaisiais giminaičiais – parengti 62 specialistai. Artimiausiu metu planuojama organizuoti institucinės globos pertvarkos srityje dirbančiųjų bei pertvarkoje dalyvaujančių regiono ir vietos lyderių kompetenciją didinančius mokymus.

Vykdant pertvarką,  artimiausiu metu taip pat bus vertinami visų 26 pertvarkomų socialinės globos įstaigų gyventojų individualūs poreikiai ir sudaromi individualūs planai, vyks globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimas. Kauno regione numatyta pertvarkyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės viešosios įstaigos Kauno klinikų filialą Vaikų reabilitacijos ligoninę „Lopšelis“, Vilijampolės socialinės globos namus ir Strėvininkų socialinės globos namus. Taikant vertinimo metodiką, bus objektyviai įvertinta šiuo metu pertvarkai atrinktose bandomosiose socialinės globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacija ir kompetencija, reikalinga naujų bendruomeninių paslaugų teikimui. Vertinimas taip pat leis išsiaiškinti veiklos sritis, kur darbuotojai po pertvarkos proceso norėtų dirbti, taip pat padės išaiškinti darbuotojų kompetencijas ir mokymosi poreikį.

 

Daugiau informacijos apie pertvarkos įgyvendinimą galite rasti tinklapyje www.pertvarka.lt.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content