Kiekvienam iš gyvenimo pasitraukusiam kauniečiui Rotušės aikštėje uždegs po žvakutę

Šeštadienio vakarą Rotušės aikštėje sužibs šimtai žvakučių. Kiekviena jų bus skirta per paskutinius penkerius metus iš gyvenimo savo noru pasitraukusiems kauniečiams. Dėmesį į šią aktualią, bet iki šiol po tabu skraiste besislepiančią problemą siekiama atkreipti „Uždek žvakutę pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti“, kuri šį šeštadienį, rugsėjo 10 dieną, vyks Kauno Rotušės aikštėje.

„Ši akcija yra nepaprastai svarbi norint parodyti, jog ši problema vis dar aktuali. Kauno savivaldybė jau yra subūrusi visų reikalingų institucijų grupę, kuri rengia savižudybių prevencijos programą. Nuo kitų metų pradžios mes imsimės labai svarbių veiksmų mažinant savižudybių skaičių. Kauniečiai nėra vieni, mes suprantame šią problemą ir esame pasiruošę padėti“, – teigė Kauno miesto tarybos Valdymo ir bendruomenių komiteto pirmininkė Rasa Šnapštienė.

Nors Lietuvoje savižudybių skaičius mažėja, tačiau pagal nusižudžiusių asmenų skaičių 100 tūkstančių gyventojų vis dar lenkiame didžiąją daugumą Europos Sąjungos valstybių. Savižudybių aukos dažnai kamuojamos psichikos sutrikimų, priklausomybių, fizinių arba somatinių sunkumų, kultūrinių ir dvasinių konfliktų.

Per paskutinius penkerius metus vien Kauno mieste nusižudė 343 žmonės, iš jų 249 vyrai ir 94 moterys. Dar daugiau žmonių yra vienaip ar kitaip paliesti šios temos – dėl artimo asmens savižudybės ar bandymo nusižudyti kenčia ir artimieji. Tačiau reikia nepamiršti, kad nepaisant visų patiriamų sunkumų, savižudybių galima išvengti, tereikia kreiptis pagalbos.

Tiek Lietuvoje, tiek ir Kauno mieste ši problema itin aktuali, todėl Kauno miesto savivaldybė siekia atkreipti visuomenės dėmesį į savižudybės problemą ir jos mastą, įvairiais būdais skatinant šios problemos suvokimą ir ieškant veiksmingų būdų jos išvengti.

Kauniečiai kviečiami prisijungti prie akcijos „Uždek žvakutę pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti“, kurios metu bus kviečiama uždegti po vieną žvakutę kiekvienam per paskutinius penkerius metus savo noru iš gyvenimo pasitraukusiam kauniečiui. Akcija prasidės šeštadienį 19.30 val. Kauno Rotušės aikštėje.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content