Kauniečiams dovanojama filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non Grata“ peržiūra

Šį sekmadienį, rugsėjo 11 d., kauniečiai kviečiami į nemokamą filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non Grata“ peržiūrą, kuri vyks „Romuvos“ kino teatre.

Pernai rudenį toje pačioje vietoje įvyko pasaulinė filmo premjera, kuri susilaukė didelio žiūrovų antplūdžio, o Japonijos kino teatruose šis filmas tapo vienu žiūrimiausių. Premjeros metu Lietuvos žiūrovai turėjo vienintelę galimybę susitikti su jo režisieriumi Cellin Gluck bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais, japonų kino žvaigždėmis Toshiaki Karasawa (Čijunė Sugihara) ir Koyuki (Jukiko Sugihara).

„Džiaugiamės turėdami galimybę dar kartą pakviesti kauniečius pamatyti filmą „Persona non Grata“. Sugiharos istorija traukia tūkstančius japonų susipažinti su Kaunu, tad kviečiu visus geriau pažinti šį svarbų mūsų miesto istorijos etapą ir čia gyvenusią pasaulinio garso asmenybę“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Filmas „Persona Non Grata“ (japoniškai „Chiune Sugihara“) yra sukurtas remiantis tikrais įvykiais, kuomet Japonijos konsulas Čijunė Sugihara Antrojo pasaulinio karo metu išgelbėjo 6000 žydų gyvybių nuo nacių, nepaisydamas rizikos ir nepaklusdamas Japonijos vyriausybės nurodymams.

Filme vaidina aktoriai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Rusijos, o juostą režisavo žymus režisierius Cellin Gluck. Čijunę Sugiharą vaidina japonų aktorius Toshiaki Karasawa, o žmonos Jukiko vaidmenį atlieka Koyuki, geriausiai žinoma už savo vaidmenį filme „Paskutinis samurajus“. Istorijos veiksmas vyksta 1934 – 1955 laikotarpiu Europoje, didžiąja dalimi Kaune, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Filmo peržiūrą miestiečiams dovanoja Gifu prefektūra (Japonija). Renginio organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras. Renginio pradžia 18:00 val.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content