Kalniečių parko laukia atgimimas: pasikeis neatpažįstamai

Vienas didžiausių ir lankomiausių Kauno parkų laukia pokyčiai. Kalniečių parke netrukus prasidės rekonstrukcijos darbai.

21,1 ha esančioje teritorijoje iš pagrindų bus atnaujintas apšvietimas, sutvarkyti želdiniai ir gėlynai, rekonstruoti ir tiesiami nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, atsiras daugiau aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonų. Planuojama, jog rekonstrukcijos darbai prasidės rudens pradžioje.

„Siekiame, kad Kaunas būtų patogus gyventi miestas. Daugiabučių namų gyventojams svarbu, jog šalia jų būtų tvarkingos, šiuolaikiškos poilsio zonos. Vaikai, jaunos šeimos, senjorai ar pagaliau gyvūnų mylėtojai atras šį parką iš naujo. Graži, sutvarkyta aplinka neabejotinai prisidės prie to, kad žmogus jausis laimingesnis. Juk kai kurios žaliosios zonos nelabai ir pasikeitusios nuo tarybinių laikų. Džiaugiuosi, kad realūs darbai ir pokyčiai pirmiausia prasidės Kalniečių parke jau šiais metais“, – kalbėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai

Po didžiųjų permainų parke atsiras  daugiau naujų takų, skirtų tiek pėstiesiems, tiek ir dviratininkams. Vienas jų apjuos visą tvenkinį. Dar viena naujovė – bus įrengta šunų vedžiojimo aikštelė.

Pasak Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės, parke tai pat bus atnaujintas apšvietimas, sutvarkytas drenažas, išvalytas tvenkinys, atsiras daug naujų želdinių ir gėlynų, sumontuoti biotualetai.

Daug laisvalaikio zonų

Po rekonstrukcijos parke bus galima rasti daug įvairių aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonų. Pagrindinis veiksmas vyks aplink parke esantį tvenkinį.

„Pats tvenkinys bus ne tik sutvarkytas, bet jame atsiras ir akį traukiantis elementas. Planuojama sumontuoti fontaną, kuris gerokai pagyvins aplinką“, – akcentavo Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Džiugios naujienos vaikams

Šiek tiek toliau nuo tvenkinio bus įrengtos atskirtos vaikų žaidimo aikštelės, pritaikytos pagal vaikų amžiaus grupę. R.Savickienė tikino, kad po rekonstrukcijos tėvai galės rinktis aikšteles, skirtas 2–5 arba 5–12 metų vaikams.

„Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai galės išbandyti naujas krepšinio, gimnastikos, paplūdimio tinklinio, stalo teniso bei ekstremalaus dviračių sporto aikšteles“, – teigė R. Savickienė.

Pasak Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos, dar viena naujovė, kuri laukia kauniečių – poilsio zona, kurioje žmonės galės atsinešti savo grilines ir išsikepti maisto.

Bendra parko rekonstrukcijos sąmata siekia 1,1 mln. eurų. Po Kalniečių parko rekonstrukcijos sekantis eilėje bus Draugystės parkas. Rekonstruoti šį parką planuojantis Kaunas nusprendė jį skirti sportui.

Specialistai rengia parko atnaujinimo techninį projektą, į kurį bus įtraukti geriausi sporto bendruomenės ir kauniečių pasiūlymai. Draugystės parke taip pat planuojama įrengti pėsčiųjų ir bėgimo takus, vaikų žaidimo aikšteles. Žiemą parko erdves būtų galima pritaikyti čiuožyklai ir kitoms žiemiškoms pramogoms.

„Šiuo metu rengiami penkių miesto skverų sutvarkymo projektai: bus pasirūpina jų želdiniais, gėlynais, suoliukais, įrengtos poilsio zonos. Per metus planuojame sutvarkyti po du tris mieste esančius parkus“, – akcentavo S. Kairys.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content