Siunčiama nuotrauka

Į Žaliakalnio turgų sugrįžta teatras!

Po 80 metų pertraukos, šių metų rugsėjo 10 d., į Žaliakalnio turgų sugrįžta teatras. Tik vieną dieną, Žaliakalnio turgaus teatro festivalio metu, aktoriai, šokėjai, cirko artistai ir akrobatai, turgaus lankytojams ir žiūrovams padedant,  sieks atgaivinti Lietuvoje turgaus teatro formą, kurios esmė – improvizacija, žaidimas, bendravimas ir kūrybos džiaugsmas.

Festivalis vyks viename seniausių Kauno turgų, kuris įsikūręs Zanavykų ir Darbininkų gatvių sankirtoje. Šiame turguje dar  tarpukariu vyko teatro ir cirko pasirodymai. Pagrindinis turgaus akcentas – Mėsos halė, į kurią nusipirkti mėsos atvyksta ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių kvartalų gyventojai.

„Esu Žaliakalnio gyventoja ir labai dažnai lankausi šiame turguje. Idėja gimė apsipirkinėjant mėsos halėje – nuo prekystalių pažvelgus į langus. Turgaus halė, prekystaliai atsiskleidė kaip skulptūrinė skambanti erdvė, kurią norėjosi užpildyti teatro personažais ir garsais. Juolab, kad turgūs įvairiuose Europos miestuose nuo seno buvo laikomas teatro įvykių vieta. Norėjosi atsivesti teatrą ir į vieną seniausių Kauno turgų ir prisistatyti naujiems žiūrovams“, – apie idėją surengti teatro festivalį turguje pasakojo festivalio meno vadovė Ina Pukelytė.

Nuo pat ryto – tuzinas geros nuotaikos

Rytinė festivalio programos dalis yra skirta interaktyvioms teatro formoms. Gali būti, kad šalia suplanuotų nusipirkti rudens gėrybių, turgaus lankytojai įsigys ir kelis tuzinus geros nuotaikos užtaiso. Šią nuotaiką dovanos Šakių ir Kauno cirko artistai, mimai, įvairaus plauko šarlatanai, trubadūrai ir šiaip keistuoliai įsimylėjaliai.

Maištauti kartu su režisieriumi Agniu Jankevičiumi kvies Nacionalinio Kauno dramos teatras. Kauno kamerinis teatras leis sugrįžti į tarpukarį ir čia susitikti su ką tik iš Paryžiaus sugrįžusiais stipendininkais — rašytoja Liūne Janušyte, aktoriumi ir režisieriumi Juozu Miltiniu bei dailininkais Viktoru Petravičiumi ir Pauliumi Augiu-Augustinavičiumi. Kauno valstybinis muzikinis teatras pripildys turgų nuotaikingomis melodijomis.

Rytmetinių turgaus akcijų vinis – akrobatai ir žonglieriai iš Prancūzijos. Ir tai dar ne viskas! Festivalio programa nuolat pildoma, tad festivalio ir turgaus lankytojų laukia itin nuotaikingas rytas.

Festivalio kulminacija – dvi premjeros

Vakarinė festivalio dalis skirta netradicinio teatro gerbėjams ir mylėtojams. Vienintelę festivalio dieną bus galima išvysti net dvi premjeras, kurios yra kuriamos būtent šiam festivaliui – tai Maisto teatro premjera bei šokio ir cirko spektaklis „Kalbėk man turguje“.

„Kalbėk man turguje“ – tai specialiai Žaliakalnio turgaus mėsos halei sukurtas šokio ir cirko spektaklis, kuriame nuotaikingai nostalgiška kūno ir muzikos kalba pasakojamos įvairiausios žmonių ir gyvūnų meilės ir neapykantos istorijos. Įtraukiantis, netikėtas, netradicinis… Šiame pasirodyme bus galima tikėtis visko: ir šokio, ir teatro, ir cirko, ir akrobatikos!

Spektaklio sumanytojos – Lietuvoje ir tarptautiniu mastu pripažintos choreografės Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir Agnija Šeiko. Abi menininkės vysto aktyvią tarptautinę projektinę veiklą, yra įvairių, netikėtais sprendimais paremtų, spektaklių kūrėjos.

Dar viena premjera – Maisto teatro pasirodymas. Tai unikalus, Kaune dar neregėtas spektaklis, kurio pagrindinis veikėjas yra… maistas. Jis nepastebimai įtrauks publiką į spektaklio veiksmą. Ragaudamas, uosdamas ir tyrinėdamas maistą, žiūrovas taps ne tik pasirodymo stebėtoju, bet ir aktyviu jo dalyviu bei kūrėju.

Spektaklio režisierė Saulė Norkutė su visa kūrybine komanda paseks brolio ir sesers istoriją, apipintą seniausiu žmoniją krečiančiu konfliktu tarp tų, kuriuos sieja glaudžiausi ryšiai. Žiūrovai klaidžios dviejų pasakojimų motyvais, kurie nusidrieks po visą turgų. Istorija buvo kuriama, remiantis Žaliakalnio turgaus bendruomenės pasakojimais, atsiminimais ir istorijomis.

Daugiau informacijos apie festivalį www.grynparkas.lt,  bilietus į spektaklius galima įsigyti www.tiketa.lt arba rezervuoti el.paštu grynparkas@gmail.com.

Žaliakalnio turgaus teatro festivalį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Festivalis yra įtrauktas į „Kaunas – dizaino miestas“ renginių sąrašą. Žaliakalnio turgaus teatras – tai tęstinio projekto „Grynparkas“ renginys. Šis projektas vystomas nuo 2009 metų, jis skirtas naujų, su ekologija susijusių teatro formų vystymui. „Grynparkas“ iki šiol yra įgyvendinęs tris tarptautinius festivalius –2009, 2011, 2013 m., Birštone ir Kaune, Nemuno saloje. Jo metu bendradarbiauta su menininkais iš Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Danijos.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content