Kauno viešosios bibliotekos projektas „Atrask save 3D mieste“ laimėjo tarptautinį apdovanojimą

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pelnė svarų tarptautinį pripažinimą – bibliotekos įgyvendinamas projektas „Atrask save 3D mieste“ laimėjo pasaulinio lygio apdovanojimą už modernias paslaugas, gerinančias žmonių gyvenimo kokybę.

„Viešųjų bibliotekų inovacijų“ apdovanojimus (angl. Public Library Innovation Awards) įsteigė nevyriausybinė organizacija EIFL (Electronic Information for Libraries/Elektroninė informacija bibliotekoms), bendradarbiaujanti su viešosiomis bibliotekomis besivystančiose ir pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalyse.

Tarp keturių bibliotekų iš Afrikos, Europos ir Karibų regiono Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka įvertinta už sėkmingai įgyvendinamą projektą jaunimui „Atrask save 3D mieste“. Apdovanojimai laimėtojams bus teikiami rugpjūčio 13-19 d. EIFL Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongrese (IFLA) Kolumbo mieste, Jungtinėse Valstijose.

Projekto „Atrask save 3D mieste“ metu Kauno ir Klaipėdos bibliotekose įkurtos laboratorijos, kuriose vyksta nemokami 3D maketavimo, programavimo ir elektronikos užsiėmimai 14-19 metų jaunuoliams. Projekto dalyviai ne tik patys kuria „Sumanaus vandens miesto“ 3D maketą, bet ir mokosi inovacijos vadybos pagrindų, dalyvauja ekskursijose po verslo startuolius bei informacinių ir komunikacinių technologijų įmones.

Šitaip ugdoma jaunuolių profesinė motyvacija ir kūrybiškumas. Pasitelkiant modernias technologijas, siekiama gerinti vietos bendruomenių gyvenimo kokybę. Tai vienas iš 45 Lietuvos viešųjų bibliotekų projektų, kuriuos iš dalies finansuoja nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerija.

Projektas „Atrask save 3D mieste“ įgyvendinamas kartu su partneriais – Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja biblioteka ir VšĮ „Robotikos mokykla“.

„Viešųjų bibliotekų inovacijų“ apdovanojimus rengianti organizacija EIFL remia besivystančių ir pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalių bibliotekas ir skatina jas naudoti informacines bei komunikacines technologijas, plėtojant ir įgyvendinant novatoriškas viešųjų bibliotekų paslaugas.

Fondas taip pat dalinasi informacija apie sėkmingą kitų bibliotekų veiklą bei skatina įdiegti jų naudojamas ir pasiteisinusias paslaugas, kurios ne tik atitinka besikeičiančius vietos bendruomenių poreikius, bet ir paspartina bendruomenės vystymąsi.

Skip to content