Kaune startavo unikalus projektas: renovuotų daugiabučių aplinka bus kaip Vokietijoje

Norėdamas paspartinti senų daugiabučių namų renovaciją, Kaunas pradėjo analogų šalyje neturintį projektą. Jo esmė paprasta – jei vienoje vietoje yra bent penki renovuoti ar renovuojami daugiabučiai namai, jų aplinką sutvarko Kauno miestas. Pirmasis tokio tipo projektas Kaune startavo M. Riomerio gatvėje, kur miestas pradėjo tvarkyti aplinką prie 11 daugiabučių.

„Šiuo unikaliu Lietuvoje projektu siekiame išjudinti daugiabučių renovaciją Kaune. Visi norime gyventi gražioje ir sutvarkytoje aplinkoje, todėl sprendimas renovuoti namą yra pirmas žingsnis link to. M. Riomerio gatvės gyventojai pirmieji galės mėgautis sutvarkytais daugiabučių kiemais. Tai tarsi atlygis už jų iniciatyvumą“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

M. Riomerio gatvėje esančiame kvartale miestas sutvarkys įvažiavimą, įrengs naujus šaligatvius ir pėsčiųjų takus, naujai išasfaltuos kiemus, įrengs dviračių saugyklas, sporto aikštelę, dviejų tipų vaikų žaidimo aikšteles, gyventojų poilsio zoną, šiuolaikišką atliekų konteinerių aikštelę, įrengs naują lietaus nuotekų tinklą bei apšvietimą. Taip pat bus iš esmės pertvarkyti ir atnaujinti prie namų esantys želdynai. Skirtingos miesto komunalinės bendrovės taip pat atnaujins šilumos, vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus.

Vyksta darbai

Šiuo metu bendrovė „Kauno energija“ šalia daugiabučių keičia centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų vamzdynus. Taip pat pradėti pažeistų, avarinių ir savaime pridygusių medžių bei krūmų kirtimo darbai.

„Projekto metu bus suformuotos naujos žaliosios erdvės, pasodinti medžiai ir dekoratyviniai krūmai“, – teigė šį projektą kuruojantis Kauno savivaldybės Administravimo ir renovacijos poskyrio vedėjas Kęstutis Miškinis.

Per kelias ateinančias savaites prasidės vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų atnaujinimo darbai.  Iki rugsėjo mėnesio bus atliekami esamų dangų ardymo ir kasimo, lietaus nuotekų įrengimo, bortų bei pagrindų įrengimo, požeminių šiukšlių konteinerių, dangų bei vaikų žaidimo aikštelių įrengimo darbai.

Atrinkti kvartalai

Šiuo metu atrinkti renovuotų ar renovuojamų namų kvartalai, esantys T. Masiulio, K. Škirpos gatvėse bei Pramonės prospekte, kuriuos planuojama tvarkyti užbaigus darbus M. Riomerio gatvėje. Kaune šiuo metu yra suderinti beveik 300 daugiabučių namų renovacijos investicijų planai. 186 projektams yra pritarusius finansinės įstaigos.

164 daugiabučių namų atstovai jau yra pasirašę statybos rangos darbų sutartis. Tai reiškia, jog darbai yra pasiekę projektavimo arba renovacijos stadiją. Pagal pasirašytų darbų rangos sutarčių skaičių Kaunas pirmauja Lietuvoje.

Kur kreiptis?

Kauniečiai, kurie renovuoja savo daugiabučius arba jau yra oficialiai pritarę renovacijai, dėl miesto pagalbos sutvarkant aplinką turi kreiptis į Kauno savivaldybės Būsto valdymo skyriaus administravimo ir renovacijos poskyrio specialistus.

Į miesto pagalbą tvarkant daugiabučių aplinką kauniečiai gali pretenduoti, jei konkrečiame kvartale yra ne mažiau nei penki namai, kurie yra renovuoti, renovuojami arba jų gyventojai yra pritarę renovacijai.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content