Į Kauną užsuks keliaujantis karilionas

12 tonų sveriantis, 48 varpų turintis išskirtinis muzikos instrumentas Joninių išvakarėse pradžiugins kauniečius. Iš Klaipėdoje vykusio festivalio į Gdanską keliaujantis karilionas šį ketvirtadienį stabtels Kauno Rotušės aikštėje, kur koncertą surengs karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.

Muzika niekada nebuvo, įprastas, stoiškas reiškinys. Muzika visada turi stebinti, užgniaužti kvapą, išjudinti aplink esantį orą. O ar muzika gali būti mobili? Sunku būtų patikėti, kai turima omenyje 12 tonų sveriantį varpų instrumentą, bet muzika gali būti ir ant ratų.

Būtent tokį reginį kauniečiai galės išvysti prieš pat Jonines. Karilionas yra muzikos instrumentas, sudarytas iš gausybės vienas su kitu sujungtų varpų. Unikalus instrumentas, sukurtas 18 amžiuje, Lietuvoje gali būti girdimas vos trijuose miestuose – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Tačiau pamatyti keliaujantį karilioną – 48 varpų komplektą vilkiko traukiamą mobilios platformos – galima tikrai ne kasdien. Šį ketvirtadienį, 12 val., karilionas, keliaujantis į Gdanską po festivalio Klaipėdoje, užsuks į Kauną, kad neįtikėtinais muzikos garsais nustebintų nekasdieniškumo išsiilgusius kauniečius. Karilioninkai Julius Vilnonis ir Giedrius Kuprevičius „pavaišins“ kauniečius smagia, Joninių dvasia persmelkta muzika, bus galima iš arčiau susipažinti su unikaliu instrumentu.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content