Į Kauną užsuks keliaujantis karilionas

12 tonų sveriantis, 48 varpų turintis išskirtinis muzikos instrumentas Joninių išvakarėse pradžiugins kauniečius. Iš Klaipėdoje vykusio festivalio į Gdanską keliaujantis karilionas šį ketvirtadienį stabtels Kauno Rotušės aikštėje, kur koncertą surengs karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.

Muzika niekada nebuvo, įprastas, stoiškas reiškinys. Muzika visada turi stebinti, užgniaužti kvapą, išjudinti aplink esantį orą. O ar muzika gali būti mobili? Sunku būtų patikėti, kai turima omenyje 12 tonų sveriantį varpų instrumentą, bet muzika gali būti ir ant ratų.

Būtent tokį reginį kauniečiai galės išvysti prieš pat Jonines. Karilionas yra muzikos instrumentas, sudarytas iš gausybės vienas su kitu sujungtų varpų. Unikalus instrumentas, sukurtas 18 amžiuje, Lietuvoje gali būti girdimas vos trijuose miestuose – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Tačiau pamatyti keliaujantį karilioną – 48 varpų komplektą vilkiko traukiamą mobilios platformos – galima tikrai ne kasdien. Šį ketvirtadienį, 12 val., karilionas, keliaujantis į Gdanską po festivalio Klaipėdoje, užsuks į Kauną, kad neįtikėtinais muzikos garsais nustebintų nekasdieniškumo išsiilgusius kauniečius. Karilioninkai Julius Vilnonis ir Giedrius Kuprevičius „pavaišins“ kauniečius smagia, Joninių dvasia persmelkta muzika, bus galima iš arčiau susipažinti su unikaliu instrumentu.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content