Užkirstas kelias nelaimėms: rekonstruojamoje Nepriklausomybės aikštėje pašalinti avarinės būklės medžiai

Šį pirmadienį Kaune, Nepriklausomybės aikštėje, prie Soboro nupjauti septyni puvinio pažeisti medžiai.  Dendrologijos ekspertui ištyrus aikštėje augančius medžius, paaiškėjo, jog dalis jų neatlaikytų didesnės vėtros. Vietoje žmonių sveikatai ir gyvybei grėsmę keliančių medžių bus pasodinti nauji.

Specialistų teigimu, likę penki ąžuolai, augantys greta šiuo metu rekonstruojamos aikštės, yra sveiki ir pavojaus aplinkiniams nekelia. Juos artimiausiu metu ketinama apgenėti.

Per plauką nuo nelaimės

Šįmet po šv. Velykų, nedidelės vėtros metu, Nepriklausomybės aikštėje nuvirto klevas. Laimei, aukų tąkart pavyko išvengta. Virstantis medis atsirėmė į greta stovėjusį pastatą.

„Po laimingai pasibaigusio įvykio buvo pasamdytas nepriklausomas dendrologijos ekspertas, kuris atliko visų aikštėje augančių medžių ekspertizę. Šį rytą buvo nupjauti trys ąžuolai, trys klevai ir vienas uosis. Priežastis – puvinys kelminėje medžio dalyje“, – teigė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak R. Savickienės, nors medžiai iš išorės ir atrodė sveiki, tačiau atlikus nuodugnius tyrimus delsti jau nebuvo galima.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content