Kaunas skelbia Centrinio knygyno nuomos konkursą

Kauno miesto savivaldybės valdoma UAB „Centrinis knygynas“ antradienį paskelbė Centrinio knygyno patalpų nuomos konkursą. Jo laimėtojui teks atsakinga užduotis – atgaivinti vieną iš Laisvės alėjos simbolių apjungiant šiuolaikiškas idėjas su ilgametėmis tradicijomis.

Konkurso sąlygose įtvirtinta, kad konkursą laimėjęs nuomininkas privalės išsaugoti dabartinį knygyno interjerą nei ant pastato fasado esančią iškabą. Nuomininkas taip pat bus įpareigotas rinkodaros ir reklamos tikslais naudoti nepakeistą Centrinio knygyno pavadinimą.

„Naujieji patalpų šeimininkai turės atrasti harmoningus sprendimus, kurie apjungtų šiuolaikiškas idėjas su ilgametėmis tradicijomis. Mūsų tikslas – išsaugoti ligšiolinį knygyno veidą, kad paveldu tapęs ir į Kultūros vertybių registrą įtrauktas turtas būtų puoselėjamas, bet sykiu atlieptų ir su šiuolaikiško žmogaus poreikius“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Ne mažiau nei vienerių metų patirtis knygų leidybos ar prekybos versle, nepriekaištinga įmonės reputacija ir nenuostolinga veikla – tai dar keli reikalavimai bendrovėms, pretenduojančioms išsinuomoti 415,6 kvadratinių metrų ploto Centrinio knygyno patalpas, esančias Laisvės alėjos 81 numeriu pažymėtame name. Konkurse galės dalyvauti ne tik didelės, bet ir mažesnės anksčiau įvardintus reikalavimus atitinkančios įmonės ar pagal jungtinę veiklos sutartį su jomis dirbantys asmenys. Konkurso dalyviams numatytas 24,9 tūkst. eurų depozito mokestis.

Šiuo metu pusė patalpų knygyno paversta sandėliu, tačiau ateityje tikimasi knygyno salę gerokai praplėsti. Mažiausiai 80 proc. ploto privalės būti skirta knygų prekybai, todėl čia vietos lentynose užteks ir Lietuvos rašytojų sąjungos rekomenduotiems leidiniams, kuriems turės būti skirta ne mažiau nei 5 proc. prekybinės ekspozicijos.

Likusioje įstaigos dalyje galės būti vykdoma kita veikla, teikiamos papildomos paslaugos. Pastarųjų ratas taip pat griežtai apibrėžtas, todėl maisto, alkoholinių gėrimų, drabužių, avalynės ir galanterijos prekyba bei kitos panašios veiklos knygyno patalpose negalimos.

Pasak Kauno vicemero S. Kairio, ateityje Centrinis knygynas turi tapti ne vien leidinių prekybos vieta, bet ir savotiškas kultūros židinys, pritrauksiantis dar daugiau lankytojų: „Drauge su visa eile įsipareigojimų nuomininkai taip pat turės prisiimti atsakomybę, kad mažiausiai kartą per mėnesį Centriniame knygyne vyktų nemokami kultūriniai renginiai. Tai prisidės prie bendros miesto strategijos kultūros srityje ir suteiks dar daugiau gyvybės kauniečių pamėgtai Laisvės alėjai.“

Nuomos sutartis bus sudaryta dešimčiai metų. Nuomininkas įsipareigos įdarbinti daugiau kaip pusę dabartinių Centrinio knygyno darbuotojų ne prastesnėmis sąlygomis nei dabar, perimant visas jų socialines garantijas.

Pradinė Centrinio knygyno nuomos kaina – 10 eurų už kvadratinį metrą (be PVM). Per metus minimali nuomos suma sudarys beveik 50 tūkst. eurų. Gegužės 16 ir 20 dienomis konkurso dalyviai bus pakviesti apžiūrėti įstaigos patalpas bei turtą, o vokai su paraiškomis konkursui gali būti teikiami iki šių metų birželio 1-osios.

KONKURSO SĄLYGAS GALITE RASTI ČIA.

Atsižvelgiant į gaunamus paklausimus, pateikiamas konkurso sąlygų sąvokų išaiškinimas. Jį rasite paspaudę čia.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content