Išgirdo bendruomenės balsą: Kauno Lampėdžių biblioteka liks

Permainos Kauno bibliotekose paskatino gyventojus atsigręžti į šias įstaigas. Kauno miesto taryba atsižvelgė į Lampėdžių bendruomenės išreikštą norą išsaugoti tenykštę biblioteką. Nuspręsta, kad atokiau nuo miesto esančiame mikrorajone biblioteka gyvuos ir toliau.

„Lampėdžiai yra atskiras miesto satelitas, savotiškas kaimelis, kur tėra 600 gyventojų, o pusė jų yra skaitytojai. Atėmę iš jų biblioteką, verstume žmones ieškoti šios paslaugos kituose miesto rajonuose. Tai būtų neteisinga jų atžvilgiu. Jeigu bibliotekos sąlygos nėra labai patenkinamos, reikia galvoti, kaip jas pagerinti sutvarkant, renovuojant patalpas, o ne vien tik uždarant, iškeliant toliau nuo namų ir atimant iš žmonių šią funkciją“, – komentavo Kauno tarybos narys, architektas Jonas Audėjaitis.

Pasak pašnekovo, šiuolaikiniuose vakarietiškuose miestuose vyrauja tendencija, kad kiekvienas mikrorajonas turėtų savo mikrocentrus, būdingus mažesniems miesteliams. Biblioteka čia turėtų tapti vienu prioritetinių objektų. J. Audėjaitis įsitikinęs, kad gyvenimo kokybė atskirose didmiesčių dalyse turi būti kuriama plečiant paslaugų spektrą ir gerinant jų kokybę: „Reikia išsaugoti miestelių centrams būdingas funkcijas, kad kiekvienas mikrorajonas turėtų ne tik biblioteką, bet ir parduotuvę, vaikų darželį bei kitus žmonėms reikalingus objektus. Vietos gyventojai turėtų čia pat rasti tai, kas jiems reikalinga, nevykdami toli į miesto centrą.“

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos, kuriai priklauso Lampėdžių padalinys, direktorė Nomeda Domeikienė neslepia, kad mažuosiuose padaliniuose bibliotekų lankytojai – gana reti svečiai. Vis dėlto ji prognozuoja, kad lampėdiškių sujudimas paskatins gyventojus dažniau prisiminti knygą: „Miesto tarybos pritarimas Lampėdžių bendruomenės prašymui reiškia, kad Kaune sprendimai nepriimami aklai, bet vyksta dialogas tarp valdžios ir žmonių, o iš jo gimsta abipusiai naudingi sprendimai. Džiaugiuosi, kad biblioteka yra reikalinga, vertinama ir tokia svarbi vietos gyventojams. Galbūt šis sujudimas paskatins lampėdiškius dar dažniau joje lankytis.“

Reaguodami į Lampėdžių bendruomenės kreipimąsi, Kauno miesto tarybos Švietimo ir kultūros komiteto nariai patys nuvyko apžiūrėti vietos biblioteką. Nors šiandieninė įstaigos būklė yra kiek nutolusi nuo šiuolaikiškos bibliotekos poreikių, vis tik nuspręsta atsisakyti jos uždarymo ir ieškoti galimų alternatyvų.

„Lampėdžiuose nėra kultūros centro, mokyklos ar kitos įstaigos, kuri vietos bendruomenei atstotų kultūrinį židinį. Uždarius biblioteką, atokiau nuo miesto esanti teritorija liktų visiškai be nieko. Dabartinių bibliotekos patalpų padidinti neįmanoma, bet galima plėsti jos veiklos spektrą. Būtent tuo keliu ir eisime“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content