Siunčiama nuotrauka

Nepagrįstas skundas stabdo Kauno gatvių tvarkymo darbus

Finansavimą gatvių tvarkymui šįmet padidinusi Kauno miesto savivaldybė sulaukė netikėto smūgio. Bendrovė „Kamesta“ apskundė teismui savivaldybės paskelbtą atvirąjį tarptautinį gatvių tvarkymo su „Remix“ aparatu konkursą.

„Aparatas „Remix“ yra pats sudėtingiausias ir pavojingiausias kelininkų naudojamas įrenginys. Turime karčios patirties, kuomet su šia technologija dirbantiems kelininkams reikėjo po metų taisyti broką. Taip pat buvo atvejis, kuomet net ir patyrę kelininkai sugebėjo sudeginti šį aparatą. Todėl konkurso sąlygose numatytas reikalavimas rangovams turėti bent minimalios patirties yra ne tik logiškas, bet ir būtinas“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Kauno apygardos teismui pateiktame „Kamestos“ skunde nurodoma, kad šis reikalavimas yra perteklinis ir riboja dalyvių konkurenciją. Pasak G. Petrausko, šis argumentas yra nepagrįstas, o tai įrodo faktas, kad vien Lietuvoje yra mažiausiai 3 įmonės, turinčios tokią techniką ir darbo su ja patirties.

„Beje, tai yra tarptautinis konkursas, todėl galimų dalyvių ratas išsiplečia dar labiau“, – pabrėžė savivaldybės administracijos vadovas.

„Mes nenorime, kad Kaunas būtų bandymų poligonu, kuriame patirties neturinčios įmonės mokosi dirbti su technika ir vėliau taiso savo klaidas. Mums reikia patirties, kokybės ir gerų kainų. Esame pasiruošę į miesto gatves investuoti dar daugiau nei pernai, o darbus norime pradėti iškart. Dabar klausimas yra vienas: ar teismai gins miestiečius ir miesto interesus, ar prieštaringos reputacijos įmonei leis trukdyti mums dirbti?“, – tvirtino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybė apskundė teismo sprendimą taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir pateikė 100 tūkst. eurų dydžio priešieškinį. Teismas savivaldybės prašymą turėtų nagrinėti artimiausiu metu.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content