Siunčiama nuotrauka

Neįgaliųjų įvažiavimus įrengsiantiems Laisvės alėjos pastatų savininkams – miesto pagalba

Siekiant užtikrinti, jog atnaujinus Laisvės alėją į šioje gatvėje esančius pastatus galėtų patogiai patekti judėjimo negalią turintys kauniečiai ir miesto svečiai, žengti svarbūs žingsniai. Techninio rekonstrukcijos projekto autoriai pateikė projektinius siūlymus, kaip galėtų būti įrengti įėjimai neįgaliesiems.

„Gyventojams dėl įėjimų pateikus pastabas bus tariamasi su patalpų savininkais. Pastarieji turės užtikrinti, jog neįgaliesiems būtų sudarytos visos sąlygos patekti į patalpas. Miestas prie pastatų „prives“ granito dangą su atitinkamais nuolydžiais, o patalpų savininkams beliks pritaikyti įeigas, kad šios atitiktų žmonių su judėjimo negalia poreikius“, – teigė Kauno savivaldybės  Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Įrengs laikinus įėjimus                                                                          

Šiemet dalyje Laisvės alėjos paklojus granito dangą, neįgaliesiems bus įrengti laikini įėjimai į pastatus. Vėliau juos turės pakeisti nuolatiniai, patalpų savininkų įrengti priėjimai.

„Pagal dabar galiojančius teisės aktus priėjimus neįgaliesiems turės įrengti patys verslininkai ar gyventojai. Dalis supratingų verslininkų jau patys ėmėsi iniciatyvos ir geranoriškai sutiko įrengti įvažas žmonėms su negalia“, – pabrėžė A. Pakalniškis.

Pasak Kauno mero pavaduotojo Povilo Mačiulio, rekonstravus Laisvės alėją neįgaliųjų judėjimas taps saugesnis ir patogesnis.

„Sutvarkyti įėjimai į pastatus – tik viena medalio pusė, nes pačioje alėjoje bus įrengti nuolydžiai, perėjimai, sutvarkyti lietaus kanalai – viskas tam, kad  būtų patogu judėti“, – pabrėžė P. Mačiulis.

Judėjimo negalią turintiems žmonėms skirtų įėjimų į pastatus sprendinius galima rasti čia ir čia Pastabas siųsti el. paštu laisvesaleja@kaunas.lt

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

 

 

Skip to content