Siunčiama nuotrauka

Naujas biokuro katilas Jurbarke šilumą atpigins ir kauniečiams

Jurbarke centralizuotai šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ pradėjo naujojo biokuro katilo statybas. Biokurui pakeitus iki šiol naudotas brangias dujas, šiluma atpigs ne tik jurbarkiečiams, bet ir kauniečiams.

Kelerius pastaruosius metus už tai, kad Jurbarko gyventojai galėtų mėgautis nebrangia šiluma, kauniečiai kasmet sumokėdavo apie 700 tūkst. eurų. Tokia situacija susiklostė dėl to, kad tiek Jurbarko, tiek ir Kauno gyventojams šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ visiems klientams privalo taikyti vienodą tarifą.

Didžioji dalis šilumos energijos Kaune pagaminama iš biokuro, tuo tarpu Jurbarke veikiančiame filiale naudojamos brangios dujos, dėl kurių šilumos gamybos savikaina yra maždaug 40 proc. didesnė.

 Pasak kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavusio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio, pokyčių Jurbarke reikėjo imtis jau prieš 10 metų.

„Jurbarkas galėjo sėkmingai apsirūpinti pigia šiluma ir kauniečiams būtų nereikėję tapti donorais“,  – tvirtino V. Matijošaitis.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius neslėpė, jog šio biokuro katilo statybos yra labai svarbi diena visam Jurbarkui.

Paleidus naująjį katilą, Jurbarko katilinėje iki 80 proc. šilumos bus pagaminama iš biokuro. Gamtines dujas reikės naudoti tik šalčiausiais žiemos mėnesiais. Investicijos į šį projektą siekia 1,1 mln. eurų. Šiuos darbus „Kauno energija“ vykdo savo lėšomis.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content