Asocialių vaikų mokyklomis pavadintų Kauno įstaigų vadovai: „Tai yra skaudu“

Į Prano Mašioto ir „Ryto“ pradines mokyklas nepatekusių priešmokyklinio amžiaus vaikų tėvams pasiūlius savo atžalas vesti į netoliese esančias Tado Ivanausko ir Milikonių mokyklas, šios buvo viešai įvardintos „prastos reputacijos asocialių vaikų“ mokyklomis. Šie epitetai papiktino mokyklų vadovus ir bendruomenės narius.

Kauno Ryto ir Prano Mašioto pradinės mokyklos šįmet sulaukė dvigubai daugiau būsimųjų pirmokų prašymų nei jose yra vietų. Todėl buvo nuspręsta prioritetą teikti Šilainiuose, kuriems yra priskirtos abi mokyklos, gyvenantiems pradinukams tuo pačiu atsisakant šiose įstaigose planuotų priešmokyklinių grupių.

Spaudoje šią situaciją komentavusi Prano Mašioto pradinės mokyklos tarybos pirmininkė kitas šiame rajone esančias Tado Ivanausko ir Milikonių mokyklas pavadino „prastą reputaciją turinčiomis asocialių vaikų mokyklomis“.

„Visai mokyklos bendruomenei labai nemalonu girdėti tokius pareiškimus. Pagal kokius vien tai poniai žinomus vertinimo kriterijus mūsų mokykla yra prisikirta prie asocialių? Kaip jaustis mokinių tėvams ir mokytojams, kurie yra pasirinkę šią mokyklą“, – kalbėjo Kauno Milikonių pagrindinės mokyklos direktorius Janas Ryzgelis.

„Spaudoje pasirodę teiginiai apie asocialias mokyklas yra labai skaudūs. Kyla klausimas, ką žmonės laiko tokia mokykla? Mūsų mokykla yra paklausi ir yra pakankamai norinčių į ją patekti“, – pabrėžė Tado Ivanausko progimnazijos direktorius Sigitas Alubauskas.

Kauno Milikonių pagrindinė mokykla didžiuojasi pernai tapusi viena pirmųjų šalyje, kurioje duris atvėrė išmanioji klasė, aprūpinta interaktyvia lenta ir planšetiniais kompiuteriais. Mokiniai šioje klasėje naudojasi elektroniniu mokymosi turinio ir debesų technologija.

„Esame pasiruošę priimti tiek pirmokus, tiek ir priešmokyklinukus. Naujiems vaikams esame įrengę dvi naujas klases. Kviečiame tėvelius dalyvauti gegužės mėnesį vyksiančiose atvirų durų dienose“, – pasakojo J. Ryzgelis.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content