Siunčiama nuotrauka

Uždarius Ryšių istorijos muziejų, jo ekspozicijos liks Kaune

Bendrovei TEO pardavus Kauno Rotušės aikštėje esančius pastatus ir uždarius juose veikusį Ryšių istorijos muziejų, jo eksponatai liks Kaune. Tai inicijavę Kauno miesto vadovai į pagalbą pasitelkė Kauno technologijos universitetą (KTU) ir Kauno tvirtovės VII forto muziejų.

„Bendrovė TEO mus išgirdo ir įvertinusi mūsų pastangas išsaugoti Ryšių istorijos muziejaus ekspozicijas, yra pasiruošusi perduoti eksponatus Kauno savivaldybei. Perdavimo procedūras dar turės patvirtinti miesto taryba ir bendrovės TEO valdyba“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Padės partneriai

Anot S. Kairio, prie Ryšių istorijos muziejaus ekspozicijos išsaugojimo sutiko prisidėti ir partneriai – Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Kauno tvirtovės VII forto muziejus. Jie padės pasiekti tikslą, kad eksponatai ne dulkėtų spintose, o būtų išsaugota vientisa ekspozicija.

„Manome, kad svarbu ne tik išsaugoti, bet ir palikti visuomenei galimybę susipažinti su istorine atmintimi. Ryšių istorijos muziejaus eksponatai atskleidžia pašto, telekomunikacijų, radijo ir informatikos raidą Lietuvoje, todėl yra svarbūs ne tik miestui, bet ir nacionaliniu mastu“, – teigė KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė.

Pasak jos, informacinės ir komunikacijos technologijos yra viena iš stipriausių KTU sričių, todėl Ryšių istorijos muziejaus kolekcijos eksponavimas universitete suteiks studijoms ir mokslo tyrimams istorinio tęstinumo.

„VII fortas pasiruošęs priimti dalį uždaromo muziejaus eksponatų, patalpinti jas laisvose ekspozicinėse erdvėse bei jau šį pavasarį eksponuoti lankytojams. Sieksime išsaugoti veikiančių eksponatų funkcionavimą ir ketiname naujų eksponatų pagrindu kurti edukacines programas vaikams“, – teigė VII forte įsikūrusio muziejaus vadovas Vladimiras Orlovas.

Muziejaus kolekciją sudaro pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, pašto ženklų rinkiniai, elektroninės skaičiavimo mašinos.

Persikėlė į kitą vietą

Nuo kovo 1 dienos į nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejų persikėlė iki tol rotušės rūsyje veikęs Keramikos muziejus.

„Kadangi Keramikos muziejus yra M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys, tai sutarėme, jog muziejinės vertybės bus saugomos viename iš dailės muziejaus pastatų. Įvairios keramikų parodos bei žymių keramikų darbai galės būti eksponuojami ir tame pačiame rotušėje įsikūrusiame Kauno miesto muziejuje, ar Kauno pilies erdvėse. Esame atviri bendradarbiavimui su visais menininkais“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas.

Kauno rotušės rūsio erdvėse, kuriose veikė Keramikos muziejus, artimiausiu metu įsikurs edukacinės erdvės.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content