Iškėlė klausimą – ar verta mokinius versti „iškalti“ tai, ką jis internete gali surasti per kelias sekundes?

Švietimo inovacijų parodos „Moderni mokykla 2016“ atidaryme dalyvavęs Kauno mero patarėjas prof. Dainius Pavalkis iškėlė klausimą – ar šiandieniniame modernių technologijų amžiuje yra prasmės moksleivius versti mintinai mokytis tai, ką jie nesunkiai gali surasti internete?

„Gaunu begales laiškų su mokinių ir tėvų nusiskundimais, kuomet mokiniams liepiama per prievartą iškalti geografijos pavadinimus ar istorijos datas. Tai, ką dabar pasinaudojus interneto galimybėmis galima sužinoti vos per kelias sekundes. Kalbėdami apie modernią mokyklą, jos aprūpinimą, mokytojų ir mokinių gerovę, mes turime kalbėti ir apie tai, ką mes norime jauniems žmonėms suteikti. Galbūt per pamokas reikėtų leisti naudotis mobiliais telefonais? Žinoma, tai yra diskusijų objektas, ką ir kaip turime duoti mokiniams kitaip, kad jie prisitaikytų prie modernios ir globalios visuomenės ir nuolat kintančių gyvenimo sąlygų“, – sakė prof. D. Pavalkis.

„Tie kas pasirinko pedagogo profesiją, turi suprasti, kad čia pastovumo ir ramybės nebus. Viskas tobulėja šviesos greičiu, todėl švietimas negali sugrįžti į XX amžių. Mes turime būti pasirengę nuolat susidurti su iššūkiais, ieškoti ir išdrįsti judėti į priekį“ , – sakė Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis.

Garliavoje atidarytoje pirmojoje regioninėje švietimo inovacijų parodoje „Moderni mokykla 2016“ surengta daugiau nei 70 įvairių renginių, seminarų, diskusijų ir praktinių užsiėmimų.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content