Siunčiama nuotrauka

Pianistui Rokui Zubovui – vienas aukščiausių Kauno miesto apdovanojimų

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis, žinomas pianistas, atlikėjas ir muzikos pedagogas Rokas Zubovas už nuopelnus Kauno ir visos šalies kultūrai apdovanotas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu.

„Ačiū, kad garsinate Kauno vardą. Jūs esate garbė mūsų miestui“, – kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Vienas iškiliausių apdovanojimų Kaune gimusiam ir iki pilnametystės gyvenusiam R. Zubovui įteiktas už nuopelnus Lietuvos kultūriniam gyvenimui, kultūros paveldo išsaugojimui bei gimtojo miesto vardo garsinimą šalyje ir pasaulyje.

Puoselėdamas savo ištakas, M. K. Čiurlionio provaikaitis uoliai dirba čiurlionistikos baruose, rengia straipsnius, paskaitas, koncertus, imasi kultūrinės jaunimo edukacijos ir kitos visuomeninės veiklos, vadovauja Čiurlionio namams Vilniuje. Pianisto repertuare ir veikloje ypatingą vietą užima jo prosenelio kūrybinis palikimas bei sklaida.

„Jaučiuosi kiek sutrikęs ir labai pagerbtas. Šis apdovanojimas man yra nepaprastai jaudinantis dėl to, kad visada laikiau save kauniečiu. Ar būčiau arčiau, ar toliau nuo šio miesto, jis visada išliko man brangia gimtąja erdve, nes mano šaknys yra čia“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius R. Zubovas.

Muzikantas šyptelėjo paskutinį dešimtmetį aktyviai prisidedantis prie Kauno ir Vilniaus dipolio idėjos įgyvendinimo, mat gyvena Vilniuje, o didžiausi darbai ir kūrybiniai rūpesčiai kasdien laukia Kaune.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content