B. Brazdžionio literatūros premija atiteks rašytojui Donaldui Kajokui

Kauno miesto taryba pritarė siūlymui Bernardo Brazdžionio literatūros premiją skirti rašytojui Donaldui Kajokui už naują pastarųjų metų aukšto profesinio lygio eilėraščių knygą „Apie vandenis, medžius ir vėjus“.

B. Brazdžionio literatūros premiją už 2015 metų kūrybą pretendavo gauti dar du autoriai – Rimantas Kmita ir Erika Drungytė. Speciali komisija, įvertinusi visas paraiškas, nusprendė, jog B. Brazdžionio literatūros premijos skyrimo nuostatus labiausiai atitinka poeto D. Kajoko eilėraščių knyga „Apie vandenis, medžius ir vėjus“, kurioje ryški krikščioniškoji vaizdinija, dialogas su griaudinančia tyla, peizažai akiratyje ir atmintyje.

2011 metais įsteigtos B. Brazdžionio literatūros premijos dydis siekia 3 tūkst. eurų. Laureatas bus pagerbtas 2016 m. vasario 2 d., minint B. Brazdžionio gimtadienio metines.

Pirmoji B. Brazdžionio literatūros premija 2011 m. skirta Petrui Palilioniui už knygą „Tautos šauklio aidai“. 2012 m. ji atiteko Aldonai Ruseckaitei už knygą „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“,  2013 m. – Vladui Braziūnui už eilėraščių knygą  „Fontes  amoris“, o 2014 m. poetui Algimantui Mikutai už eilėraščių knygą „Keltininkas“.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content