Apklausa parodė: kauniečiai pritartų alkoholio draudimams viešuose renginiuose

Kauno policija siūlo Kauno miesto tarybai svarstyti klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais uždraudimo viešuose renginiuose. Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybė, norėdama išgirsti kauniečių nuomonę, iniciavo gyventojų apklausą. Joje dalyvavo 1224 gyventojai, iš kurių 882 pritartų alkoholinių gėrimų draudimams viešuose renginiuose. 325 – pasisakė prieš draudimams, o 17 neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
„Kauniečiai akivaizdžiai parodė, kokios yra nuomonės šiuo klausimu. Reikia į tai atsižvelgti ir padaryti bent vieną eksperimentinį viešą renginį, kuriame prekyba alkoholiniais gėrimais būtų draudžiama. Artimiausiu metu šauksim komisiją ir atsižvelgę į visuomenės, verslininkų ir policijos argumentus, stengsimės priimti teisingą sprendimą“, – kalbėjo Kauno miesto tarybos narys, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo darbo grupės vadovas Židrūnas Garšva.

Šiemet įsigaliojęs alkoholio kontrolės įstatymas numato, kad savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais ne tik švenčių ir masinių renginių, bet ir parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu.
Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius alkoholinių gėrimų prekybą, alkoholiais gėrimais draudžiama prekiauti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, asmenims, jaunesniems negu 18 metų, kiekvienų metų rugsėjo 1 d., renginių , skirtų nepilnamečiams, metu. Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais renginių, vykstančių viešosiose vietose, metu sprendžia savivaldybės Renginių organizavimo viešosiose vietose komisija, atsižvelgdama į renginio pobūdį, laiką, vietą, renginio pristatymą.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Apklausa

Skip to content